(© Ewa Krzysiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na dziedzińcu metra Centrum w Warszawie otwarto wystawę "Zaczęło się w Polsce". Jednocześnie na fasadzie Pałacu Kultury pojawił się baner pt. "Honor".

Wystawa prezentuje najważniejsze bitwy obronne prowadzone od 1 września z armią niemiecką oraz od 17 września z armią sowiecką. Wystawie towarzyszy animacja multimedialna. Jak podkreśla autor wystawy Krzysztof Lang wydarzenia września '39 ukazane są w zwięzłej nowoczesnej formie, na bazie współczesnych rekonstrukcji historycznych.

Na Pałacu Kultury zawisł baner przedstawiający profil polskiego żołnierza z kampanii wrześniowej. Autor projektu Rafał Roskowiński wyjaśnia że hasło baneru - "Honor" - ma uczcić obrońców Polski z września 1939.


Wystawę i baner pozytywnie ocenia Czesław Cywiński
- prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jak podkreśla - budowanie świadomości historycznej Polaków jest niezbędne, zwłaszcza świadomości o tragedii II wojny światowej.

Wystawa będzie czynna do 30 września.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!