12 października wyjdą na stołeczne ulice i będą uczyć przechodniów ludowych przyśpiewek a także podstawowych kroków tanecznych. Jeśli ich spotkasz - Wytnij hołubca w Warszawie razem z nimi!

Wytnij Hołubca w Warszawie! [ZDJĘCIA,WIDEO]

- Chcemy dotrzeć do młodzieży, by pokazać jej różnorodne aktywności jako atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu w ramach kultury ludowej - mówi Marcin Kawko z zespołu akademickiego, jeden z organizatorów wydarzenia.

Czytaj też: Za kulisami Cirque du Soleil - zobacz, jak wyglądają próby przed spektaklem [ZDJĘCIA]

Corocznie, od 2010 roku, akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno przechodniów jak również miłośników folkloru, którzy już wcześniej rezerwują sobie czas, by wziąć w niej udział. W roku 2013 w ramach akcji studenci wyszli na ulice 12 miast Polski oraz 4 w innych państwach świata, a do ,,wycięcia hołubca” udało się im namówić ponad 6000 osób, w tym 3434 osoby w chwili oficjalnego bicia rekordu liczby osób wykonujących tę figurę w jednym momencie w różnych miejscach.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!