Już na wczesnym etapie prac nad filmem CHŁOPIEC Z LATAWCEM powstało pytanie o miejsce realizacji zdjęć. Historia wymagała stworzenia światów, które już nie istnieją – pulsującego życiem Kabulu z lat 1970-tych, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Już na wczesnym etapie prac nad filmem CHŁOPIEC Z LATAWCEM powstało pytanie o miejsce realizacji zdjęć. Historia wymagała stworzenia światów, które już nie istnieją – pulsującego życiem Kabulu z lat 1970-tych, oraz Kabulu z roku 2000 – czasu, w którym poddane represjom miasto było tylko mrocznym wspomnieniem dawnej świetności.
Krajobrazy i architekturę istniejącego od 3000 lat Kabulu filmowcy odnaleźli w znajdującym się w Chinach Kaszgarze.

Stare Miasto w Kaszgarze było główną lokalizacją dla większości scen jakie rozgrywały się w Kabulu w latach 1970-tych i w roku 2000. Natomiast uliczki odchodzące od Meczetu Id Kah pełniły rolę ulic w pakistańskim Peshawar. Zbudowany w 1442 roku meczet jest jednym z największych w Chinach i jest w stanie pomieścić 10 000 wiernych.

Niebezpieczne sceny ucieczki Baba z młodym Amirem do Pakistanu, a także te, kiedy po wielu latach Amir wraca, aby uratować Sohraba zostały nakręcone wzdłuż słynnej drogi Karakoram, najwyżej położonej brukowanej drogi na świecie biegnącej przez zapierające dech przełęcze górskie.

Po blisko trzech miesiącach zdjęć w Chinach, ekipa przeniosła się do San Francisco, gdzie w parku Cesar Chavez Marina Park. zrealizowano sceny puszczania latawców.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!