Z której uczelni pochodzi najwięcej aplikantów? Uniwersytet Warszawski pierwszy w rankingu Z której uczelni pochodzi najwięcej aplikantów? Uniwersytet Warszawski pierwszy w rankingu

Z której uczelni pochodzi najwięcej aplikantów? Uniwersytet Warszawski pierwszy w rankingu (© BARTLOMIEJ MIEDZYBRODZKI)

Pierwszy raz od 2006 roku Uniwersytet Warszawski prześcignął Uniwersytet Jagielloński w ilości byłych absolwentów, którym udało się dostać na aplikację ogólną. 20 procent spośród wszystkich kandydatów, których przyjęła Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury pochodziło z UW.

Uniwersytet Warszawski prześcignął UJ o 0,3 procenta. Miejsce trzecie zajął Uniwersytet Łódzki. Najlepiej radzili sobie absolwenci studiów stacjonarnych. Ich zdawalność wynosiła ponad 85% - wynika z danych opublikowanych przez KSSiP. Wpływ na zdawalność miała też ocena ze studiów kandydata. W grupie osób, które skończyły studia z wynikiem celującym na aplikację dostało się 33,3% osób. Dla porównania, pozytywny wynikiem testu na aplikacje mogło pochwalić się zaledwie 4,9% studentów z oceną dostateczną.

Aplikację ogólną w 2016 roku rozpocznie 25 absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończenie aplikacji ogólnej otworzy im drogę do wykonywania zawodu sędziego, prokuratora, adwokata lub radcy prawnego.


Zobaczcie też: Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!