Reżyserowi bardzo zależało na tym, aby bohaterów powieści zagrali aktorzy z jak największym realizmem. Było to tym bardziej ważne w przypadku Amira i Hassana – dwóch chłopców, jednego z klasy uprzywilejowanej, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Reżyserowi bardzo zależało na tym, aby bohaterów powieści zagrali aktorzy z jak największym realizmem. Było to tym bardziej ważne w przypadku Amira i Hassana – dwóch chłopców, jednego z klasy uprzywilejowanej, drugiego wywodzącego się z niższych sfer, których przyjaźń zostaje nagle przerwana. Forster wiedział, że potrzebuje dwóch niezwykłych młodych aktorów, którzy wciągną widzów w swój niewinny świat latawców i bajek.

Przez ponad miesiąc, zajmująca się castingami Kate Dowd przyglądała się dzieciom w szkołach, sierocińcach, a nawet na podwórkach Kabulu, szukając idealnych odtwórców ról Amira, Hassana, a także syna Hassana, Sohraba. Nie przeprowadzając raczej formalnych przesłuchań, Forster zasugerował dzieciom wybranym przez Kate Dowd, aby po prostu pobawiły się latawcami. Chciał zobaczyć je zrelaksowane, bawiące się. Właśnie wtedy podjął ostateczne decyzje. Zekiria Ebrahami, którego Dowd odkryła w miejscowej szkole French Lycée, miał zagrać Amira, Ahmad Khan Mahmoodzada i Ali Danesh Bakhtyari – obaj znalezieni przez Afgańską Organizację Wsparcia – mieli zagrać Hassana i Sohraba.
Autor powieści był pod olbrzymim wrażeniem dokonanych wyborów obsadowych. Tak o tym mówi: "Ahmad Khan, który gra Hassana, jest jak dorosły człowiek w ciele chłopca i ma niezwykłą twarz. Kiedy się uśmiecha, cały topniejesz, a patrząc na niego można uwierzyć, że jest to ktoś bardzo czysty, dobry i silny".

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!