Zabłyśnij na drodze po raz trzeci

Już po raz trzeci w naszym mieście organizowana jest akcja "Zabłyśnij na drodze", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Impreza promująca akcją odbędzie się we wtorek - 13 października, o godz. 16.30 przed Urzędem Miejskim.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Celem akcji jest przypomnienie rowerzystom o podstawowych zasadach, które mają decydujący wpływ na bezpieczną jazdę rowerem. Przede wszystkim, rowerzysta musi być widoczny na drodze. Wsiadając na rower, warto założyć odblaskową kamizelkę, również odblaskowe opaski i kask.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dla osób, które zjawią się na imprezie osoby, Urząd Miejski w Radomiu zakupił kilkaset odblaskowych kamizelek.

Organizatorzy przygotowali także sporo innych atrakcji: prezentację sprzętu i mody rowerowej, wyścigi na trenażerach, konkursy i zabawy. Można będzie także oznakować rower i zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami infrastruktury drogowej chroniącej pieszych i rowerzystów.Organizatorami akcji są:
Prezydent Radomia i Przewodniczący Rady Miejskiej, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, Stowarzyszenie Rowerowe "Zielony Szlak", MTB Maraton oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQUA.
UM Radom UM Radom

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię