Już po raz trzeci w naszym mieście organizowana jest akcja "Zabłyśnij na drodze", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Impreza promująca akcją odbędzie się we wtorek - 13 października, o godz. 16.30 przed Urzędem Miejskim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Celem akcji jest przypomnienie rowerzystom o podstawowych zasadach, które mają decydujący wpływ na bezpieczną jazdę rowerem. Przede wszystkim, rowerzysta musi być widoczny na drodze. Wsiadając na rower, warto założyć odblaskową kamizelkę, również odblaskowe opaski i kask.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dla osób, które zjawią się na imprezie osoby, Urząd Miejski w Radomiu zakupił kilkaset odblaskowych kamizelek.

Organizatorzy przygotowali także sporo innych atrakcji: prezentację sprzętu i mody rowerowej, wyścigi na trenażerach, konkursy i zabawy. Można będzie także oznakować rower i zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami infrastruktury drogowej chroniącej pieszych i rowerzystów.Organizatorami akcji są:
Prezydent Radomia i Przewodniczący Rady Miejskiej, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, Stowarzyszenie Rowerowe "Zielony Szlak", MTB Maraton oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQUA.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!