Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Modlińskiej przy Kanale Żerańskim. Od maja trwała budowa urządzeń i zbiorników podziemnych, teraz prace przeniosą się na powierzchnię. Stare wiadukty mają być rozebrane, a na ich miejscu pojawią się nowe, połączone z kładkami dla pieszych i rowerzystów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prace montażowe zaczną się w listopadzie. Kładki mają być zawieszone na okazałych, czerwonych łukach ze stali. Rury do ich wykonania niedawno zamówiono w Niemczech, natomiast ich wygięcia dokona specjalistyczny zakład w Holandii. Do Polski trafią w ciągu miesiąca i tu będą zespawane.

Do lutego 2010 r. ma być wybudowany wiadukt tramwajowy, ale jeszcze bez torów, gdyż skierowany zostanie na niego ruch samochodowy do centrum. Obecna jezdnia w stronę mostu Grota-Roweckiego zostanie rozebrana.

Obydwa nowe wiadukty mają być gotowe do maja 2011 roku i będą poszerzone do czterech pasów w każdą stronę, co znacznie usprawni przejazd. Inwestycja na Żeraniu pochłonie 111 mln zł.


Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!