Przed Ministerstwem Skarbu zakończyła się pikieta związkowców z PLL LOT. Związkowcy domagali się przywrócenia do pracy liderów związkowych oraz zmiany strategii restrukturyzacyjnej firmy i zaniechania zwolnień grupowych. Protestujących przyjął minister skarbu Aleksander Grad.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Minister Grad obiecał, że zbada sprawę trybu zwolnienia z firmy związkowców i jeśli zostało złamane prawo - będzie interweniował. Prawdopodobnie jutro szef resortu skarbu spotka się z zarządem PLL LOT. Z pracy wyrzucono bowiem liderów związkowych - Elwirę Niemiec i Grzegorza Kosowskiego. Kosowski mówił wcześniej, że zostali oni wyrzuceni z naruszeniem prawa pracy.

Z kolei zdaniem Elwiry Niemiec - sytuacja w spółce jest fatalna. Jej zdaniem - prezes szantażuje związki i próbuje wywrzeć na nich presję. Tymczasem - jak powiedziała Niemiec - dialog jest potrzebny, bo sytuacja finansowa spółki jest w fatalnej kondycji.

W Polskich Liniach Lotniczych LOT prowadzony jest program restrukturyzacji, który ma ograniczyć koszty i wyprowadzić firmę z zapaści finansowej.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    LOTs of trouble (gość)

    Nie ma innego wyjścia, jak tylko rozwalić ten układ darmozjadow związkowych. Myśleli, że jak doprowadzą firmę do bankructwa to MSP odda im LOT w zarząd pracowniczy. Panie Mikosz, trzymamy kciuki za restrukturyzację narodowego przewoźnika.