Centrum kulturalne na Pradze-Południe jeszcze się rozrośnie. Ma tam powstać pierwsza kawiarnia z artystycznym zacięciem. W tym tygodniu władze dzielnicy ogłoszą konkurs na zagospodarowanie lokalu przy ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Centrum kulturalne na Pradze-Południe jeszcze się rozrośnie. Ma tam powstać pierwsza kawiarnia z artystycznym zacięciem. W tym tygodniu władze dzielnicy ogłoszą konkurs na zagospodarowanie lokalu przy ul. Lubelskiej 30/32.

- Od lat zapraszamy na Pragę artystów: malarzy, aktorów, rzeźbiarzy, brakuje nam tylko kawiarni z prawdziwego zdarzenia - opowiada burmistrz Pragi-Południe Adam Grzegrzółka. - Dlatego chcemy takie miejsce stworzyć. Ma ono pełnić funkcję centrum promocji twórczości.

Warunkiem najmu lokalu jest współpraca z organizacjami artystów przy organizacji wystaw i przedsięwzięć kulturalnych.

Wizja dzielnicy jest wdrażana bardzo konsekwentnie: w ramach programu "Artystyczna Skaryszewska" władze przeznaczyły dla twórców wszystkie zwalniające się lokale. Oferują im dobre miejsce i niskie opłaty. Artystów przybywa, a rejon Lubelskiej i Skaryszewskiej staje się coraz ważniejszym punktem na kulturalnej mapie.

Oferta dzielnicy jest bardzo atrakcyjna: preferencyjna stawka czynszu, duży lokal - 107 mkw., artystyczne sąsiedztwo, bo w kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 działają już trzy teatry, a w jej najbliższej okolicy działa ponad 30 pracowni malarskich, studiów fotograficznych i siedzib fundacji.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!