Już za kilka miesięcy każdy z dostępem do Internetu będzie mógł w dowolnym momencie wybrać się na wirtualny spacer do Zamku Królewskiego w Warszawie. Trwają prace przygotowujące do przeniesienia muzeum do internetowej rzeczywistości.

Szczegóły dotyczące terminów uruchomienia wirtualnych spacerów znane będą w czwartek, 25 lutego. Aktualnie za pomocą specjalnego wózka Trolley wykonywane są precyzyjne fotografie wnętrz, dzięki czemu już za kilka miesięcy każdy internauta będzie mógł wybrać się na tzw. Museum View i zobaczyć, jak wygląda Biblioteka Królewska, wystawa kobierców wschodnich z kolekcji Fundacji Teresy Sahakian i apartamenty księcia Józefa Poniatowskiego.

Zobacz też: Jak powstawał PGE Narodowy? Od pustego pola po największy obiekt sportowy w Polsce [GIF]

Obecnie można już dokonywać wirtualnych spacerów po Pałacu Pod Blachą, którego historia sięga pierwszej połowy XVII wieku. W jego odnowionych wnętrzach odbywają się dzisiaj zajęcia edukacyjne dla szkół oraz spotkania o charakterze kulturalno-edukacyjnym, tematycznie związane z kulturą Orientu, historią pałacu oraz wydarzeniami przełomu XVIII i XIX w.

Sprawdź - Wirtualny spacer po Pałacu pod Blachą


Zobaczcie też: Jain, autorka hitu "Come", wróciła do Polski! Zobacz relację z jej pobytuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!