Do ostrej przepychanki doszło na nielegalnym targowisku przy Dworcu Wileńskim. Część handlarzy uciekła, część chociaż działa nielegalnie utrudniała przeprowadzenie czynności pracownikom Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Musieli interweniować strażnicy miejscy. Jak zapowiadają funkcjonariusze - działania przy Dworcu Wileńskim, mimo takich incydentów i oporu nielegalnych handlarzy będą nadal prowadzone.

Rejon Dworca Wileńskiego. Duży przepływ osób wykorzystują handlarze rozkładając w miejscach do tego niewyznaczonych stoiska. Handlują wszystkim, od warzyw i owoców po bieliznę. Handel prowadzą, ale w miejscach do tego niewyznaczonych. Część kupców nie posiada również wymaganego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Pracownicy BDGiZ w asyście strażników po raz kolejny przeprowadzili w rejonie dworca kontrole. Część kupców na widok służb uciekła w popłochu. Pozostali utrudniali urzędnikom przeprowadzenie czynności służbowych. Pracownicy BDGiZ zabezpieczyli towar z nielegalnych stoisk. Osoby handlujące tym towarem uniemożliwiły odjazd samochodu z pracownikami BDGiZ, a przez to utrudniały i tamowały ruch, jednocześnie stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Ze względu na stawiany przez nielegalnych kupców opór, agresję, utrudnianie wykonania czynności służbowych pracownikom BDGiZ oraz bezpieczeństwo osób zgromadzonych w pobliżu zdarzenia, strażnicy podjęli adekwatne do sytuacji działania. Użyto siły wobec osób, które blokowały samochód z urzędnikami. Strażników wsparł przejeżdżający ul. Targową patrol policji. Po kilku minutach sytuacja został opanowana.

Działania w rejonie Dworca Wileńskiego będą konsekwentnie realizowane. W pierwszym półroczu 2011 r. straż na terenie całej Warszawy odnotowała ponad 6 tysięcy zdarzeń związanych z nielegalnym handlem. Co drugie zakończyło się nałożeniem mandatu karnego. Straż działania związane z nieuregulowanym handlem na stołecznych ulicach prowadzi od kilku lat. Efekty są widoczne. Po działaniach akcyjnych „Zefir” oraz codziennych kontrolach i współpracy z pracownikami BDGiZ, od dwóch lat odnotowywany jest spadek liczby zdarzeń związanych z nielegalnym handlem.


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!