Zarząd Oczyszczania Miasta zaprasza na środowe spotkania informacyjne dotyczące rewitalizacji parku Skaryszewskiego. Już dzisiaj od godz. 11 przy wejściu od strony ronda Waszyngtona ruszy punkt informacyjny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zarząd Oczyszczania Miasta zaprasza na środowe spotkania informacyjne dotyczące rewitalizacji parku Skaryszewskiego. Już dzisiaj od godz. 11 przy wejściu od strony ronda Waszyngtona ruszy punkt informacyjny.

W każdą środę sierpnia urzędnicy odpowiedzą na indywidualne pytania mieszkańców o projekt i zaawansowanie prac. Poinformują też o wytycznych Stołecznego Konserwatora Zabytków. Do wzięcia będą specjalne broszury informacyjne.

Park Skaryszewski im. I.J. Paderewskiego dzieli się na dwie części - odnowioną i zaniedbaną, rażącą ściekami i śmieciami w mniej eksponowanych miejscach.
Przetarg na rewitalizację tej części ZOM ogłosił już w 2003 r. Niestety, po kilkakrotnym przekładaniu terminów przez zwycięską firmę, ZOM zdecydował się w 2005 r. zerwać umowę.

Po kilkuletnich perturbacjach sprawa ruszyła w lutym bieżącego roku, gdy ZOM poinformował o rozpoczęciu akcji pod nazwą "Rewaloryzacja parku Skaryszewskiego". Tym razem projekt miał być przede wszystkim zgodny z zaleceniami Naczelnego Konserwatora Zabytków, ale pod uwagę wzięte zostały również sugestie mieszkańców, którzy wiosną oprotestowali plany m.in. wycięcia 250 drzew.
- Wpłynęło wiele mejli z pytaniami i sugestiami. Wszystkie rozważyliśmy - przyznaje rzeczniczka ZOM Iwona Fryczyńska.

Środowe spotkania informacyjne są kolejnym ukłonem w stronę mieszkańców. Kolejne 12, 19 i 26 sierpnia. Organizatorzy zastrzegli o możliwości odwołania któregoś ze spotkań w sytuacji niesprzyjającej deszczowej pogody.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!