Żarcie na Kółkach to popularna impreza dla fanów dobrego jedzenia. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się na początku kwietnia, inaugurując sezon na food trucki. Tradycyjnie jadłowozy zagoszczą na błoniach stadionu PGE Narodowego.

Żarcie na Kółkach to pierwszy i największy w Polsce zlot food trucków, który odbywa się cyklicznie. W Warszawie po raz pierwszy w tym roku samochody z jedzeniem z całego świata zaparkują 1 i 2 kwietnia na błoniach stadionu PGE Narodowego. Patronat nad tą edycją objął znany kucharz, podróżnik, krytyk kulinarny i propagator zdrowego żywienia - Tomasz Jakubiak.

Organizatorzy zlotu zapowiadają, że szykują dla odwiedzających wiele atrakcji, ale na razie nie zdradzają szczegółów. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie, to jak zawsze będzie z czego wybierać. Poznaliśmy już część food trukców, które przyjadą przed stadion, aby nakarmić warszawiaków. Wśród nich znalazły się jadłowozy serwujące kuchnię amerykańską, japońską, holenderską, węgierską, włoską, meksykańską, tybetańską, francuską czy grecką. Nie zabraknie też oczywiście propozycji dla wegan i wegetarian, a także rozmaitych deserów (w tym czekoladowych kebabów!), kaw i napojów.

Zobacz też: Z hibiskusem, piwem imbirowym, na bazie rumu. Tak robi się wiosenne drinki w Raju w Niebie [WIDEO]

Ogłoszonymi dotąd food truckami są: AkitaRamen, Bart Burger Food Truck, Don Cesar, Makaroniarze, SurfBurger, Francuska Robota, ParkCafe, Frodo Burger, Choco Kebab Wawa, Filip Głodek i Mistery Machine, La Chica Sandwicheria, Souvlak City & Truck, Pan Baton, Paris Minuit, Momo-Smak, Ice'n'Roll, Shakewave Truck, Fragola, Crazy Pig, Królleski Burger, Flammaster, Burger na Kółkach, Sonata Cafe, Mafiosso Food Truck, Hubi Bubi, LosPlackos Truck, Robimy Pierogi, Zkurczyczyzbyka Food Truck, Fabryka Frytek, Papuvege, Na Rowerze Cafe, Foodtruck El Cammino, Los Santos Bar, Disco Volante, wusztzkarry, Tip Top Cafe, B.B. King, Wehikuł Smaku Food Truck, Ale Fryta, Smoke BBQ Food Truck, Fresh Bike, Walenty Kania "Kuchnia dla odważnych", Fresh Burgers Food Truck, Le mini lemoniada.


Zobaczcie też: Czyli Żurawia 45. Tu pizzę zamówisz dwoma kliknięciami w stół! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Warszawa od kuchni

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!