Wystarczy być zameldowanym w Warszawie, mieć dowód osobisty, zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, że jest się zdrowym, i być w wieku powyżej 65. roku życia, aby bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie w stołecznych przychodniach rejonowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W stolicy rusza właśnie program bezpłatnych szczepień dla seniorów, na które miejski ratusz przeznaczył 2,5 mln zł.

Jak co roku urzędnicy chcą ochronić starszych mieszkańców Warszawy przed skutkami grypy. Sezon zachorowań rozpoczyna się właśnie we wrześniu, a starsi ludzie przechodzą ją nie najlepiej. Dzięki szczepieniom mogą uniknąć powikłań takich jak choroby układu krążenia czy nerek. Bardzo ciężko grypę przechodzą cukrzycy, sercowcy i astmatycy. Dlatego ci także powinni pomyśleć o szczepieniu.

W ramach bezpłatnych szczepień dla seniorów ratusz kupił ponad 70 tys. szczepionek za 2,5 mln zł. Zastrzyki trafiły już do 142 przychodni na terenie stolicy, dlatego starsi mieszkańcy nie będą musieli jeździć na szczepienia do sąsiednich dzielnic. Urzędnicy deklarują, że dla wszystkich, którzy zgłoszą się do poradni i spełnią wymagane warunki, nie zabraknie darmowych zastrzyków.

Młodszym warszawiakom pozostaje skorzystanie z oferty prywatnych przychodni, gdzie za szczepienie trzeba zapłacić od 30 do 35 zł. Przed zastrzykiem należy się zgłosić na badanie do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni, czy jesteśmy na tyle zdrowi, że możemy przyjąć szczepionkę. Po zaszczepieniu się, nawet jeśli ktoś zachoruje na grypę, przechodzi ją łagodniej i nie wywołuje ona groźnych powikłań, które bywają nawet przyczyną zgonów.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!