Zatrzymanie na lotnisku Chopina. Hindus i Rumunka wpadli z fałszywymi dokumentami! Zatrzymanie na lotnisku Chopina. Hindus i Rumunka wpadli z fałszywymi dokumentami!

Zatrzymanie na lotnisku Chopina. Hindus i Rumunka wpadli z fałszywymi dokumentami! (© mat. pras. )

Hindus i Rumunka wpadli z fałszywymi dokumentami. Zatrzymała ich straż graniczna na lotnisku Chopina. Sprawa skończy się w sądzie.

Dwójka turystów przyleciała do Warszawy z Moskwy. Ich problemy zaczęły się na bramce paszportowej lotniska Chopina. Obywatel Indii przedstawił oryginalny paszport oraz kartę pobytu w UE, która budziła wątpliwości. Dokument miały wydać władze Cypru. Funkcjonariusze skierowali Hindusa do szczegółowej kontroli.

- W trakcie czynności funkcjonariusze stwierdzili, że przedłożona przez Hindusa cypryjska karta pobytu dla członka rodziny obywatela UE została podrobiona na wzór oryginalnej, gdyż jej wypełnienie odbiegało od obowiązującego wzoru. Zresztą fakt ten, potwierdził również oficer łącznikowy strony cypryjskiej, z którym funkcjonariusze z PSG Warszawa-Okęcie natychmiast skontaktowali się – podaje Straż Graniczna.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.09.2017 r.). Hindus, który podróżował wraz z żoną – obywatelką Rumunii twierdził, że jego karta jest oryginalna. W rzeczywistości dokument podrobiono, aby zalegalizować Hindusowi pobyt w krajach strefy Schengen. Co więcej, także dokument potwierdzający małżeństwo okazał się fałszywy.

- W związku z tym, para usłyszała zarzut z art. 270 § 1 kk. i przesłuchano ich w charakterze podejrzanych. Solidarnie odmówili złożenia wyjaśnień i nie przyznali się do winy. Oprócz tego, cudzoziemcowi odmówiono wjazdu na terytorium Polski i państw Schengen, a do chwili powrotu do Moskwy, nakazano mu przebywać w kompleksie pomieszczeń dla cudzoziemców. Kobieta po zakończonych czynnościach służbowych opuściła pomieszczenia służbowe placówki, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie – dodaje Straż Miejska.


Zobaczcie też: Szymon, 10-letni łowca przygód podbija świat

Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!