W niedzielę 7 września, odbyły się zawody „King of the Stadium”, były to pierwsze tego typu zawody wakeboardingowe w Europie. Deska, specjalny wyciąg i spektakularne skoki, a wszystko to na basenie mieszczącym 3 miliony litrów wody.

Król Stadionu
Zwyciężył 18 letni Mateusz Wawrzyniak, który wywalczył sobie możliwość startu na Stadionie Narodowym w Warszawie, wygrywając 31 sierpnia otwarte eliminacje w Warsaw Wake Academy. Podczas głównych zawodów rywalizował z zaproszonymiprofesjonalistami z europejskiej czołówki wakeboardingu oraz dwoma kolegami z Polski (Filip Czerniec i Dawid Balas) ale Król mógł być tylko jeden. Mateusz oprócz Tytułu Króla zdobył nagrodę pieniężną w wysokości dwóch tysięcy euro.

King of the Stadium
Zawody „King of the Stadium” były główną atrakcją trzeciego dnia wydarzenia “Windsurfing na Narodowym” czyli Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu będącego częścią cyklu PWA World Tour. 5-6 września na Stadionie Narodowym pojawili się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association.

W niedzielę 7 września nad taflą basenu na Stadionie Narodowym stanął wyciąg System 2.0 o długości 100 i wysokości 9 metrów. Na wodzie znalazły się tak zwane Unity - czyli elementy wyposażenia Wake Parków, które umożliwiają wakeboardzistom wykonywanie praktycznie nieograniczonych ewolucji na wysokości nawet kilku metrów nad wodą.

Kwalifikacja:
1. Mateusz Wawrzyniak (Król Stadionu Narodowego);
2. Tobias Michel;
3-4. Dawid Balas, Philipp Turba;
5-8. Nico Kauzner, Filip Czerniec, Tim aufdem Graben, Antoni van der Wekken.

Więcej na Facebook-u:
bit.ly/kingofthestadium

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Janio (gość)

    Wakeboard zdominował Stadion Narodowy! ciekawie opisał to egosuper. Zobaczcie: http://www.egosuper.pl/wakeboard-zdominowal-stadion-narodowy/