(© fot. Andrzej Wiktor/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z okazji stulecia istnienia Polonii Warszawa wśród kibiców rusza akcja oddawania krwi. Sto litrów najcenniejszego z darów ma uświetnić sportowe wydarzenie.

Zebrana przez kibiców krew ma pomóc potrzebującym. We wtorek 19 lipca na konferencji prasowej zostanie powołany Klub Honorowych Krwiodawców Polonii Warszawa „Czarne Krwinki”.

- Popieramy akcję, to świetna inicjatywa. Kibice mogą nie tylko uczcić jubileusz, ale również przyczynić się do czegoś dobrego – powiedział nam Jakub Krupa, rzecznik prasowy Polonii Warszawa.

Polonia Warszawa swój debiutancki mecz z inicjatywy Tadeusza Gebethnera rozegrała 19 listopada 1911 roku. Na setną rocznicę tego wydarzenia władze klubu przygotowały różne atrakcje dla kibiców.

Oprócz zbiórki krwi, na połowę listopada, przewidziany jest spektakl w Teatrze Kamienica. Fani „Czarnych Koszul” będą mogli również obejrzeć swoich idoli w nowej roli. – W sierpniu przewidujemy organizację Turnieju Małego Powstańca. Pierwsza jedenastka Polonii zmierzy się z dzieciakami z całego świata – zapowiada Krupa.

Na wtorkowej konferencji władze ustalą termin oddawania krwi. Prawdopodobnie odpowiedni przystosowany autobus pojawi się przy ulicy Konwiktorskiej w drugiej połowie lipca.

źródło: ksppolonia.pl

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!