Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdecyduj o losach salonu stolicy

Andrzej Rejnson
Jakie koncerty powinny odbywać się na Trakcie Królewskim? Jak powinny wyglądać sezonowe ogródki oraz plenerowe wystawy? O tym warszawiacy mogą zadecydować sami.

Dziś ruszają konsultacje społeczne w sprawie projektu prezydenta miasta określającego zasady organizowania i prowadzenia działalności na Trakcie Królewskim i w jego okolicach. Urzędnicy miejscy chcą między innymi, żeby imprezy masowe zniknęły ze Starego Miasta. Na hałas podczas koncertów skarżyli się mieszkańcy i dyrekcja Zamku Królewskiego, według której w wyniku drgań przesuwają się eksponaty.

Imprezy tego typu nie mogłyby się również dobywać na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. W zamian głośny rock usłyszelibyśmy na podzamczu, przed kościołem św. Anny czy na pl. Teatralnym. W pozostałych miejsce przy Trakcie organizowane mają być koncerty kameralne, a o ich doborze i organizacji ma decydować pełnomocnik miasta.

Teraz na temat planów ratusza może wypowiedzieć się każdy warszawiak. - Stworzyliśmy ten projekt po to, żeby pogodzić interes mieszkańców i turystów. Trakt ma służyć przede wszystkim ludziom, dlatego chcemy, żeby każdy mógł wypowiedzieć się na ten temat i podzielić się swoimi pomysłami - wyjaśnia Marcin Ochmański, zastępca rzecznika urzędu miasta.

Przez najbliższych kilka dni miasto będzie wysyłało listy informujące o tej akcji. Trafią one do mieszkańców, organizacji pozarządowych i kawiarni. To właścicieli tych ostatnich również dotyczy projekt. Znajdują się w nim między innymi zapisy o zakazie instalacji lad chłodniczych czy dystrybutorów piwa w ogródkach. Ogródki na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu mają być ustawione na podłożu zabezpieczającym nawierzchnię przed zanieczyszczeniami. Ratusz chce, żeby regulamin wszedł w życie od początku przyszłego roku, dlatego już teraz o opinię pyta warszawiaków.

Projekt regulaminu znajdziemy w punktach informacji turystycznej zlokalizowanych przy Rynku Starego Miasta 19/21 oraz Krakowskim Przedmieściu 65, codziennie w godz. 9-20. Dokument jest także dostępny na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl/konsultacjespoleczne, a także w punkcie informacyjnym urzędu miasta przy ul. Miodowej 6/8 w godz. 8-16. Tam też można składać swoje uwagi do projektu.

Opinie ratusz przyjmuje również drogą elektroniczną pod adresem mejlowym: [email protected].

Konsultacje społeczne potrwają do końca września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto