Jakie koncerty powinny odbywać się na Trakcie Królewskim? Jak powinny wyglądać sezonowe ogródki oraz plenerowe wystawy? O tym warszawiacy mogą zadecydować sami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś ruszają konsultacje społeczne w sprawie projektu prezydenta miasta określającego zasady organizowania i prowadzenia działalności na Trakcie Królewskim i w jego okolicach. Urzędnicy miejscy chcą między innymi, żeby imprezy masowe zniknęły ze Starego Miasta. Na hałas podczas koncertów skarżyli się mieszkańcy i dyrekcja Zamku Królewskiego, według której w wyniku drgań przesuwają się eksponaty.

Imprezy tego typu nie mogłyby się również dobywać na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. W zamian głośny rock usłyszelibyśmy na podzamczu, przed kościołem św. Anny czy na pl. Teatralnym. W pozostałych miejsce przy Trakcie organizowane mają być koncerty kameralne, a o ich doborze i organizacji ma decydować pełnomocnik miasta.

Teraz na temat planów ratusza może wypowiedzieć się każdy warszawiak. - Stworzyliśmy ten projekt po to, żeby pogodzić interes mieszkańców i turystów. Trakt ma służyć przede wszystkim ludziom, dlatego chcemy, żeby każdy mógł wypowiedzieć się na ten temat i podzielić się swoimi pomysłami - wyjaśnia Marcin Ochmański, zastępca rzecznika urzędu miasta.

Przez najbliższych kilka dni miasto będzie wysyłało listy informujące o tej akcji. Trafią one do mieszkańców, organizacji pozarządowych i kawiarni. To właścicieli tych ostatnich również dotyczy projekt. Znajdują się w nim między innymi zapisy o zakazie instalacji lad chłodniczych czy dystrybutorów piwa w ogródkach. Ogródki na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu mają być ustawione na podłożu zabezpieczającym nawierzchnię przed zanieczyszczeniami. Ratusz chce, żeby regulamin wszedł w życie od początku przyszłego roku, dlatego już teraz o opinię pyta warszawiaków.

Projekt regulaminu znajdziemy w punktach informacji turystycznej zlokalizowanych przy Rynku Starego Miasta 19/21 oraz Krakowskim Przedmieściu 65, codziennie w godz. 9-20. Dokument jest także dostępny na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl/konsultacjespoleczne, a także w punkcie informacyjnym urzędu miasta przy ul. Miodowej 6/8 w godz. 8-16. Tam też można składać swoje uwagi do projektu.

Opinie ratusz przyjmuje również drogą elektroniczną pod adresem mejlowym: zarzadzenie@um.warszawa.pl.

Konsultacje społeczne potrwają do końca września.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!