[1/30] WARSZAWA, IMPREZY 17-19 marca. Sprawdź najciekawsze wydarzenia weekendu [PRZEGLĄD]

18 marca, sobota: Zabytkowym ogórkiem po Pradze © facebook.com
[1/30]

18 marca, sobota: Zabytkowym ogórkiem po Pradze

Wycieczka zabytkowym "ogórkiem", podczas której przewodnik przybliży wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka już w tę sobotę! Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:
- skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
- gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
- dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją "bimberstrasse"
- kim był Wicuś marynarz
- kto w kilka minut upił całą dzielnicę
- czym zajmowali się "kotleciarze"
- gdzie produkowano mydło "Biały Jeleń"

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie was w czasie.

Praskie historie przedstawi wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu "Butem po Wawie", w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym "Ogórkiem" po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy.

Bilety do nabycia tutaj: http://wpt1313.com/wycieczki/ogorkiem-po-warszawie/

Zobacz inne galerie