Restauracje SLOW © naszemiasto.pl
[1/7]

Restauracje SLOW

W Warszawie działa wiele restauracji, które reklamują się jako serwujące "slow food". Idea wolnego jedzenia to nie tylko sposób przygotowania potraw tak, żeby zawierały jak największą ilość składników odżywczych i witamin, ale i dbałość o podanie potrawy, a także otoczenie, w którym mamy je jeść.

Na przykład wnętrza restauracji LiF na Mokotowie zostały urządzone tak, aby można było w nich odpocząć. Naturalna zieleń przeplata się tu z ciepłem drewna ze starych stodół oraz motywami ogrodniczymi.

Inne restauracje slow w Warszawie to np.
Bez Słowa (Fosa3), La Bottega Toscana (Cybernetyki 3B), Stary Dom (ul. Puławska 104 / 106), Burger SlowFood (Naruszewicza 29), Meet & Fit - Slow Food (Grzybowska 3).

Slow, Warszawa. Takie obcojęzyczne słowa, jak "vegan, "eko", "zero waste", "slow" czy "fit" na stale zagościły w naszych słownikach. Wszystkie z nich sprowadzają się do jednego - bardziej świadomego życia i decydowania o codzienności. W pędzącym świecie warto na chwilę zwolnić i zacząć dokonywać bardziej przemyślanych zakupów w trosce o środowisko. W galerii zebraliśmy te miejsca w Warszawie, które w tym pomogą.