Zdziwicie się, ile te dziewczyny mają naprawdę lat. Łatwo się pomylić

Piotr Kalsztyn

Magdalena Wójcicka na swoich zdjęciach pokazuje, jak łatwo można pomylić nastolatkę z dorosłą kobietą.

Magda, jest studentką Wydziału Dziennikarstwa UW na specjalizacji fotografia prasowa. Prezentowana galeria zdjęć powstała właśnie na studiach, jako praca zaliczeniowa z przedmiotu "fotografia współczesna".

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

- We współczesnych czasach, gdy wychodzimy na ulicę, przeglądamy zdjęcia w internecie lub idziemy na imprezę i widzimy młodą dziewczynę, często nie potrafimy określić jej wieku. Nie wiemy czy patrzymy na dziewczynkę czy już na kobietę. Nie potrafimy stwierdzić czy ma 13, 16 czy może 22 lata - opisuje swój projekt Magda.

Inspiracją dla studentki była jej młodsza siostra, która jest jedną z bohaterek zdjęć. Młode dziewczyny najpierw zostały sfotografowane bez makijażu, a następnie Marlena Cybula je pomalowała. Na zdjęciach doskonale widać, że trzynastolatka, gdy się ją odpowiednio pomaluje, może wyglądać jak osoba pełnoletnia. - Po sesji i bardzo delikatnej obróbce zdjęć, wrzuciłam zdjęcia do zamkniętej grupy dla znajomych na Facebooku i poprosiłam kolegów i koleżanki aby napisali na ile lat według nich wyglądają dziewczynki - efekt był zgodny z moimi oczekiwaniami - średnia wieku jaką otrzymały moje modelki to 20 lat - tłumaczy Magdalena Wójcicka.

Więcej zdjęć Magdaleny Wójcickiej znajdziecie na Facebooku

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.07.2015, 00:38

One się postarzają makijażem, a ja z natury wyglądam na młodszą ;)

05.07.2015, 21:55

Teczki Macierewicza. Pamiętacie jak się ich bali panowie grubas, Bolek, Tuskiem i inni, kwachy.,wałęsa , komor .Balcerowicz i inni z pierwszych rządów.

05.07.2015, 18:10

Hmm. Lepszy od tego jest fakt, że takiego samego eksperymentu, nie mogłaby przeprowadzić z 13 - letnimi chłopcami. 13 - latek raczej nie zrobi z siebie 20 - letniego mężczyzny, choćby nie wiem jak się starał. Jak 13 - latka chce się zrobić na 20 - kę to raczej nic jej w tym nie przeszkodzi. Makijaż, kudły, pazury i już wygląda na 5 - 7 lat więcej. Pytanie tylko po co to robi???

05.07.2015, 13:29

Co to za różnica, ile mają lat? Bez problemu można trafić na 15 czy 16-letnie dziewczyny, które bez tapety na twarzy, bez wysiłku potrafią uwieść każdego zdrowego faceta, a jedynie zakompleksieni pseudo-mężczyźni jeżdżący 20-letnimi dresiarskimi audi albo bmw za 1999 zł, widzą w nich "dzieci". Oni muszą polować na przeoranego lachociąga z białymi felgami, z przebiegiem odpowiadającym ich dresowozom. Nie ma nic piękniejszego dla oczu, niż zdrowa i naturalna nastolatka, niektórzy z was są już tak nakręceni różnymi internetowymi nagonkami, że nie potraficie już trzeźwo myśleć i tylko chłoniecie ten syf, niczym bezmózgie automaty.

05.07.2015, 07:33

od dzisiaj Roman Polansky - not guilty. : ]

04.07.2015, 22:46

ale pasztety te laski - chyba wybrala najbrzydsze kolezanki siostry!

04.07.2015, 19:23

Czyly można, z jajka zrobić wydmuszke a potem prokurator

04.07.2015, 12:59

Chyba tylko slepy albo zboczek moglby sie pomylic,patrze na te laski i widac jak w pysk strzelil ze to sa malolaty z tapeta na twarzy. Nieraz widze takie dzieci wymalowane na ulicy, strasznie kur...to wyglada,ale nie da sie pomylic dziecka z dorosla kobieta.no nie da sie

04.07.2015, 09:15

Hmm,nie fluid zdobi człowieka..

03.07.2015, 21:59

Marlena Cybula a obecnie Markowska!!!