W tym roku na terenie Gostynina rozpocznie się budowa części Zielonego Szlaku Rowerowego Mazowsza. Ma on przeciąć cały region na pół, a ok. 15 km całej trasy będzie przebiegać przez Gostynin. Zostanie wkomponowany m.in. w istniejącą już sieć ścieżek - w Łącku i Gostyninie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rowerowe dukty powstaną m.in. w pasach dróg publicznych, na poszerzonych poboczach lub za zielenią oddzielającą je od jezdni, tam, gdzie to możliwe przebiegać będą przez tereny leśne. Od strony Sanniki trasa ciągnąć się będzie wzdłuż drogi krajowej nr 60. Dukt rowerowy w dużej części od Łącka w stronę Gostynina już istnieje, pozostała część zostanie wybudowana m.in. wzdłuż planowanej obwodnicy miasta. Szlak zahaczy również o niedawno wybudowaną ścieżkę z Gostynina do Lucienia, a w mieście przebiegać będzie ul. Kowalską, Bierzewicką i Kutnowską.
Wzdłuż dróg rowerowych powstaną również miejsca gdzie będzie można odpocząć, zjeść, wypożyczyć rower lub naprawić własny.

Koordynatorami inwestycji są znani kolarze bracia Cezary i Marek Zamanowie. Projekt powstał na bazie wzorów z krajów zachodnich. Marek Zamany podkreśla, że Gostynin i jego okolica idealnie nadaje się na dalekie wycieczki, bo od Sochaczewa, aż do granic Mazowsza rozciągają się cudowne tereny, pełne jezior i lasów.

Budowa nowej trasy rowerowej jest możliwa dzięki unijnym dotacjom. Zielony Szlak zostanie włączony w międzynarodowy szlak turystyczny EuroVelo2, który zaczyna się w Irlandii, a kończy w Moskwie. Całą inwestycję na Mazowszu bracia Zamana planują zakończyć w 2010 r.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!