Zimowy Narodowy. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku zima na Stadionie Narodowym będzie naprawdę niezwykła. Pięć tysięcy metrów kwadratowych lodu, trzy lodowiska i dwie międzynarodowe rewie - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na warszawiaków podczas Zimowego Narodowego.

Zimowy Narodowy. Mnóstwo atrakcji na trzech lodowiskach

Tegoroczny Zimowy Narodowy wystartuje 8 listopada i potrwa przez ponad 100 dni. Tak długo nie trwało jeszcze żadne lodowisko w Europie - zazwyczaj jest to półtora miesiąca. Na jego wyjątkowosć zwraca uwagę również Katarzyna Ziemska z Testa Communications, współorganizatora Zimowego Narodowego.
- Zimowy Narodowy będzie w tym roku spektakularny z wielu powodów. Przede wszystkim powierzchnia - będzie to 5 tys. metrów kwadratowych lodu, trzy lodowiska, z czego dwa pełnowymiarowe po 1800 metrów kwadratowych, a jedno dedykowane dla dzieci - opowiada.
Dwa z tych lodowisk będą połączone tunelem, dzięki czemu będzie można przejechać na łyżwach z jednego na drugie. Na Stadionie pojawi się też górka lodowa, której nigdy wcześniej w Polsce nie było. Będzie wyposażona w sześć torów, po których każdy - dzieci i dorośli - będzie mógł zjechać na pontonie.

Jednak Zimowy Narodowy to nie tylko łyżwy i lodowiska. To także jarmark świąteczny wzorowany na najlepszych europejskich jarmarkach tego typu.
- W tradycyjny i elegancki sposób pokażemy tradycje bożonarodzeniowe inspirowane trochę tymi niemieckimi i austriackimi, z dobrą kuchnią, dobrymi produktami i ciekawymi wydarzeniami - mówi Ziemska.
Jarmark będzie czynny od 6 grudnia do 6 stycznia i zostanie ustawiony przy Rondzie Waszyngtona w okolicach bramy nr 2 Stadionu.

Czytaj też: Zimowy Narodowy wraca na Stadion [WIDEO]

Jarmark świąteczny to nie jedyna dodatkowa rozrywka dla odwiedzających Zimowy Narodowy. Goście będą mogli obejrzeć również dwie międzynarodowe rewie. Pierwsza z nich, Extreme Ice Show, odbędzie się 7 lutego.
- Podczas tej imprezy na łyżwach wystąpią freaky, czyli osoby, które będą skakać przez samochody, fruwać w powietrzu i robić inne ekstremalne akrobacje. Rewii towarzyszyć będą efekty świetlne i pokazy pirotechniczne - opowiada Ziemska.
Druga rewia, Kings on Ice, odbędzie się 28 lutego. Wystąpią w niej mistrzowie świata i olimpijscy na czele z Jewgienijem Pluszczenką. Łyżwiarze wystąpią przy akompaniamencie muzyki na żywo granej na 300-letnim Stradivariusie. Bilety będą dostępne już w przyszłym tygodniu.
- Przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji. Będzie disco lodowisko, czyli jedyna taka dyskoteka w Warszawie, będą poranki dla dzieci w soboty i w niedziele oraz warsztaty longboardowe i rolkarskie na skateparku, ktory będzie się mieścił na parkingu na poziomie -4 - wylicza Katarzyna Ziemska.Nie można się nie zgodzić, że tegoroczny Zimowy Narodowy zorganizowany zostanie z rozmachem.
- Cieszę się bardzo, że będziemy mogli uczestniczyć w tej spektakularnej akcji. Nasze działania będą się skupiały głównie przy jarmarku i przy tym, aby Zima w Mieście, jako program, znalazła się na Stadione Narodowym, bo Zimowy Narodowy bardzo mocno się w to wpisuje i mam nadzieję, że spotkamy się tutaj wszyscy na wielkim otwarciu warszawskich ferii i zachęcimy warszawiaków, do uprawiania sportu. Wierzę, że będzie naprawdę bardzo wiele pozytywnych emocji, a sporty zimowe zagoszczą w sercach mieszkanców Warszawy na dobre i będą się kojarzyć z tym miejscem - nie krył zadowolenia Janusz Samel dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Prezes spółki PL.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego zapowiada, że to jeszcze nie wszystko.
- Mamy jeszcze kilka projektów związanych z Zimowym Narodowym, taką wisienkę na torcie. Nie chcę na razie o nich mówić, bo nie wszystkie są jeszcze w stu procentach dograne - mówi Tomasz Półgrabski.

Zimowy Narodowy rozpocznie się 8 listopada i będzie trwał aż do 1 marca.Bilety na 75 minutowy slot na pojedynczym lodowisku w cenach 13 zł i 10 zł, natomiast na połączonych lodowiskach 15 zł i 12 zł.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!