Zimowy Narodowy wraca na Stadion! Już 8 listopada rusza kolejna edycja Zimowego Narodowego. Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie spektakularne miasteczko lodowe – 3 lodowiska, ice bistro, a także nowość – sześciotorowa górka lodowa do zjeżdżania na pontonach.Zimowy Narodowy to również międzynarodowe show na lodzie, nauka jazdy na łyżwach, poranki dla maluchów, disco lodowisko, skatepark, a także Świąteczny Jarmark wzorowany na najlepszych austriackich odpowiednikach.

Pierwsza edycja Zimowego Narodowego ruszyła w ubiegłym sezonie i okazała się frekwencyjnym sukcesem. W ciągu 47 dni działania stadion odwiedziło ponad 105 tysięcy gości. Jazda na łyżwach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród warszawiaków, jak i gości z innych części Polski.

- Bardzo cieszę się, że mieszkańcy będą mogli stać się częścią tego spektakularnego projektu. Mam nadzieję, że wszyscy goście Zimowego Narodowego, w pełni zasmakują sportów zimowych i łyżwiarskich atrakcji. Szczególnie cieszę się, że tegoroczna odsłona lodowiska będzie częścią programu „Zima w mieście”. Dzięki tej współpracy, warszawskie dzieci i młodzież, uczestniczące w programie, będą miały okazję po raz pierwszy skorzystać z tak wielkiej atrakcji, dotychczas nieporównywalnej z niczym innym w akcji – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Janusz Samel.

Druga edycja projektu organizowana jest z jeszcze większym rozmachem. Na całej płycie Stadionu Narodowego powstanie lodowe miasteczko, które pokryje w sumie 5000 m2 lodu. Zimowy Narodowy działać będzie, aż przez 100 dni, a jedno lodowisko zostanie zastąpione trzema. Dwa z nich będą połączone lodowa ścieżką. Duże, oddzielne lodowisko będzie areną zmagań łyżwiarskich amatorów, ale również międzynarodowych mistrzów w jeździe na łyżwach. Nowością będzie także górka lodowa, z której będzie mogło skorzystać nawet 700 osób w ciągu godziny, a także dwa międzynarodowe show na lodzie, które odwiedzą stadion.

8 lutego, po raz pierwszy w Polsce, Zimowy Narodowy będzie gościł „Extreme Ice Show”. To emocjonujące widowisko jazdy ekstremalnej na łyżwach. Z kolei 28 lutego, również po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się show „Kings On Ice”, podczas którego wystąpią aktualni mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata w jeździe figurowej. Wydarzenie to będzie połączeniem rozrywki ze sportem i jazdy klasycznej z akrobacjami.

Na Zimowym Narodowym każdy znajdzie coś dla siebie. Obok lodowisk powstanie także skatepark, który cieszył się dużym zainteresowanie gości ubiegłorocznej edycji. W sobotnie i niedzielne poranki będą odbywały się cykliczne imprezy dla najmłodszych – „Poranki dla maluchów”. Nieco starsi goście, w piątkowe i sobotnie wieczory będą mogli się bawić na disco lodowiskach, z muzyką graną na żywo. Nowością jest Ice Bistro z dobrym jedzeniem i strefą chilloutu.

Z pewnością równie wielką atrakcją towarzyszącą Zimowemu Narodowemu będzie Świąteczny Jarmark, wzorowany na austriackich, a także piękna choinka. Jarmark będzie czynny od 6 grudnia do 6 stycznia.

Druga edycja Zimowego Narodowego potrwa do 1 marca.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pozdrawiam. (gość)

A kiedy umozliwicie głębinowe nurkowanie pod lodem. Też ciekawe. Można też jaskinie dla speleologów zbudować. Fajnie będzie, No i sława jaka. Europejskość Warszawy podskoczy o kilka punktów procentowych w górę.