Zmiana czasu z zimowego na letni w 2014 roku. W nocy z soboty, 29 marca na niedzielę, 30 marca, ze względu na zmianę czasu pośpimy o godzinę krócej. Pamiętajcie, żeby przestawić zegarki!

W nocy z 29/30 marca 2014 trzeba pamiętać o przestawieniu zegarków "do przodu". Chociaż większośc urządzeń aktualizuje godzinę automatycznie lepiej upewnić się, czy zegarki działają odpowiednio.
W weekendową noc następuje zmiana czasu zimowego na letni w 2014 roku, co oznacza, że należy przestawić zegarki z godziny drugiej na trzecią.

Zmiana czasu ma umożliwić Polakom, jak najbardziej efektywne, wykorzystanie światła słonecznego. Zmiana czasu lokalnego o godzinę powoduje wyprzedzenie w stosunku do czasu geograficznego. Dzięki temu słońce zachodzi o godzinę później.

Czytaj też: Veturilo wraca. Rowery miejskie będą dostępne już od 1 marca

Zmiana czasu z zimowego na letni. Historia


Zmiana czasu z zimowego na letni w Polsce była stosowana okresowo. Przejście wprowadzono pomiędzy I a II Wojną Światową, potem w czasie okupacji hitlerowskiej. Po wojnie zmiana czasu obowiązywała w latach 1946-1949, 1957-1964 oraz od 1977 roku do dziś.

Zmianę czasu stosuje się we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii) i wielu innych, m.in. w Kanadzie, USA, Australii, Meksyku i Nowej Zelandii.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!