Od jutra w całym kraju wchodzą w życie zmienione przepisy dotyczące wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Karty parkingowej nie będzie można otrzymać, jak było do tej pory, na podstawie orzeczeń wydawanych przez organy rentowe - ZUS, KRUS czy MSWiA.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zgodnie z nowelizacją o wydanie karty parkingowej dla niepełnosprawnych będzie można ubiegać się tylko na podstawie orzeczeń wydanych przez Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności. Niezbędne będzie orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz orzeczenie o wskazaniach do ulg i uprawnień.

Niepełnosprawni warszawiacy, którzy chcą zgodnie z prawem zaparkować samochód na kopercie, powinni zgłosić się z ważnym orzeczeniem i wypełnionym wnioskiem do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Andersa 1.

Osobom posiadającym orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności (osobom z upośledzeniem narządu ruchu oraz osobom cierpiącym na choroby neurologiczne) karta parkingowa będzie przysługiwać tylko w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności. Wzory wniosków o wydanie karty parkingowej, opłata oraz tryb postępowania w sprawie pozostają bez zmian.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pawel (gość)

Toma byc ułatwianie zycia osobom niepełnosprawnym???? : "kochany" ZUS" przyznaje I gr z zasilkiem pielegnacyjnym i to nie wytarcza??