Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany w komunikacji miejskiej w weekend. Biegacze i rowerzyści zablokują ulice Warszawy. Zamknięte ulice, objazdy, zmiany tras autobusów

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Ewelina Wójcik/archiwum
W piątek rowerzyści, w sobotę motocykliści, a w niedzielę biegacze. Od 26 do 28 kwietnia w Warszawie odbędzie się szereg wydarzeń sportowych. Z tego względu kierowcy muszą liczyć się z licznymi objazdami, a pasażerowie komunikacji miejskiej ze zmianą tras autobusów. Szczegóły w artykule poniżej.

PIĄTEK: Rowerzyści na ulicach

W piątek (26 kwietnia) w godz. 19.00-21.00 ulicami Śródmieścia i Mokotowa przejadą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej.

Cykliści wyruszą z pl. Zamkowego, a następnie przejadą ulicami: Miodowa, Senatorska, pl. Bankowy, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, Grzybowska, Królewska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Wołoska, św. A. Boboli, Stefana Batorego, al. Niepodległości, T. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.

Na trasie przejazdu mogą występować czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zobacz też: Warszawa w 2050 roku. Jak zmieni się komunikacja miejska w stolicy?

Analiza planu systemu transportowego obejmuje okres aż do 2050 roku. Dokument przygotowała firma Transeko, która od lat wykonuje podobne zlecenia urzędu miasta. Przygotowujący studium odpowiadają m.in. na pytania którędy drążyć III linię metra, dokąd przedłużać tunele pierwszej i drugiej linii, gdzie powinny znaleźć się korytarze autobusowe oraz czy opłacalna okaże się trasa tramwajowa w ciągu Trasy Mostu Północnego.

Warszawa w 2050 roku. Jak zmieni się komunikacja miejska w stolicy?

SOBOTA: Bieg Dookoła ZOO

W sobotę (27 kwietnia) odbędzie się Bieg Dookoła ZOO. Start zmagań zlokalizowany będzie na ul. Wybrzeże Helskie w okolicy ul. Ratuszowej. Stamtąd o godz. 9.00 na trasę wyruszą zawodnicy mierzący się z dystansem pięciu kilometrów, a o godz. 10.00 z dziesięciokilometrową trasą (2 okrążenia). W obydwu przypadkach uczestnicy będą poruszać się ul. Wybrzeże Helskie (obydwie jezdnie będą zamknięte na odcinku od mostu Gdańskiego od ul. S. Okrzei w godz. 7.00-12.00) wzdłuż Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, a następnie wbiegną na jego teren i tam będą kontynuowali bieg zmierzając w kierunku ul. Ratuszowej (ulica będzie zamknięta od ul. Jagiellońskiej w godz. 7.00-12.00). Stamtąd w kierunku mety będą kierować się aleją mjr. W. Łukasińskiego na terenie parku Praskiego i dalej do mety w pobliżu rzeźby żyrafy w sercu parku.

objazdy

NIEDZIELA: Bieg SGH

W niedzielę (28 kwietnia) odbędzie się Bieg SGH. Podczas sportowej imprezy biegacze będą się mierzyć z trzema dystansami. Ich wspólny start został usytuowana na ul. Stefana Batorego na wysokości Klubu Stodoła. W związku z tym ulica ta, na odcinku od al. Niepodległości do ul. L. Waryńskiego, będzie zamknięta dla ruchu od godz. 3.00 do 15.00. O godz. 10.00 wystartują uczestnicy biegu na 5 km. Pobiegną ulicami: Stefana Batorego – L. Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; uwaga utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – A.E. Odyńca (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

O godz. 11.15 wystartuje bieg dla dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Stefana Batorego – Wiśniowa (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – Rakowiecka (prawy skrajny pas w kierunku al. Niepodległości) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

Zobaczcie też: Miejsca dla biegaczy, Warszawa. Te miejscówki trzeba znać!

Idealny na dłuższe, weekendowe bieganie. Oprócz niezwykłej przyrody parku narodowego, znajduje się tu wiele miejsc historycznych i ścieżek dydaktycznych – trening można doskonale powiązać z turystyką i edukacją. Wszystkie informacje praktyczne oraz mapy tras dostępne są na oficjalnej stronie parku

Na koniec kilka ważnych rad: biegając (zwłaszcza latem) nie zapomnijcie nie tylko o właściwej odzieży i ochronie przed promieniami słonecznymi, ale także – o odpowiednim nawodnieniu. To to absolutna podstawa dobrego treningu.

Miejsca dla biegaczy, Warszawa. Te miejscówki trzeba znać!

Natomiast o godz. 12.00 rozpocznie się bieg na 10 km. Jego uczestnicy przebiegną dwa okrążenia mokotowskimi ulicami. Na pierwszej rundzie pobiegną ulicami: Stefana Batorego – L. Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; uwaga utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – A.E. Odyńca (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum). W drugim okrążeniu uczestnicy pobiegną ul. Puławską do A. Malczewskiego (zamknięta w godz. 10.00-14.00) i dalej al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH. W czasie biegu swoje trasy zmienią autobusy linii: 119, 130, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

POLECAMY TEŻ:


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto