13 sierpnia młoda dziewczyna zgłosiła się na Komendę Policji w Ostrowi Mazowieckiej, oświadczając, że uciekła z trasy nr 8. Jak twierdzi była zmuszana do prostytucji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
13 sierpnia młoda dziewczyna zgłosiła się na Komendę Policji w Ostrowi Mazowieckiej, oświadczając, że uciekła z trasy nr 8. Jak twierdzi była zmuszana do prostytucji.

18-letnia dziewczyna, mieszkanka Zabrza, otrzymała na swój telefon propozycję pracy w charakterze barmanki. Była zainteresowana posadą, więc umówiła się na spotkanie z obcymi jej osobami. Przyjęła proponowaną pracę. Następnego dnia, tj. 27 lipca została wywieziona na trasę nr 8 przez dwóch mężczyzn. Grozili jej pozbawieniem życia i w ten sposób zmuszali do prostytucji. Zarobione pieniądze natychmiast zabierali.

Po kilkunastu dniach przetrzymywania, dziewczynie udało się uciec. 13 sierpnia dotarła na policję i złożyła zeznania. Niestety poszkodowana nie znała nazwisk swoich oprawców, a jedynie ich imiona. Policjanci, w wyniku czynności dochodzeniowych ustalili, że jednym ze sprawców jest 34-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Zatrzymano go i przedstawiono zarzut sutenerstwa i kuplerstwa, a sąd aresztował go na 2 miesiące. Drugą podejrzaną osobą jest 18-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, której przedstawiono zarzut pomocnictwa do sutenerstwa i wydano zakaz opuszczania kraju. Policja ustaliła tożsamość trzeciego sprawcy tego przestępstwa. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Pokrzywdzonej udzielono pomocy psychologicznej i przekazano pod opiekę Fundacji Lastrada w Warszawie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!