(© fot. Dariusz Gdesz/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas wakacji centra rozrywki, sportu i rekreacji przeżywają prawdziwe oblężenie. Od dłuższego czasu jednym z bardziej popularnych sportów jest tenis. Sprawdziliśmy gdzie warto się na niego wybrać w Warszawie i nie przepłacić.

Tenis ziemny to sport o bardzo długiej tradycji. Według podstawowych reguł może być rozgrywany pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej (debel) lub obu płci (mixt).

- Gram w tenisa od 3 lat i do tej pory nie znalazłem lepszej alternatywy dla tego sportu. Minusem jest tylko to, że nie należy on do najtańszych – mówi Rafał, licealista.

Największą zaletą tenisa jest to sport dla każdego. Nie ogranicza nas ani wiek, ani płeć, ani warunki fizyczne.Gra może być formą aktywności fizycznej, relaksu, zabawą, grą towarzyską. Jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest znalezienie kortu, bez którego trudno będzie rozpocząć grę.

Warszawa oferuje mnóstwo miejsc w których można pograć. W każdej dzielnicy można znaleźć co najmniej jeden kort. Ceny wahają się 17 zł do 60 zł za godzinę gry. Najtaniej za wynajęcie obiektu zapłacimy w Promenada Country Club (17 – 35 zł) przy ul. Romantycznej 3.

Ceny różnią się w zależności od tego czy posiadamy własny sprzęt i czy wybierzemy halę czy kort otwarty (różnica do 20 zł). W klubie Wilga w Radości za wypożyczenie piłeczki i rakiety będziemy musieli dopłacić po 10 zł. Dodatkowo, rezerwując miejsce do gry wcześniej przez internet możemy zaoszczędzić 5 zł.

Park Kultury Powsin oferuje z kolei dwa rodzaje nawierzchni – ceglaną (30 zł) i syntetyczną ze sztuczną trawą (35 zł).

Poniżej zamieszczamy listę kilkunastu kortów w Warszawie, na które warto się wybrać:

Korty Tenisowe AWF - ul. Marymoncka 34

Legia - ul. Łazienkowska 3

M.K. Tenis (okolice KS Polonia) - ul. Międzyparkowa 4/6

Hutnik H.K.S. - ul. Marymoncka 42

Śródmiejski Ośrodek Rekreacji Solec - ul. Solec 71

UKS Radość - ul. Patriotów 249

Agafia ul. Kasprzaka 19/21

Klub tenisowy Wilga – ul. Wilgi 71 tel: 0-22 615-63-72; 0-601-871-483

Korty Miedzeszyn ul. Wał Miedzeszyński 161

TKKF Olszynka Grochowska ul. Ossowska 15

Korty tenisowe Polonez (OSiR Targówek) ul. Łabiszyńska 20

Sporteum Tenis & Ski ul. Zawiślańska 27

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dudka (gość)

  teraz otwierają nowy, hiszpański klub JC Ferrero Equelite, ponoć jakiś wypasiony bo i psychologowie i siłownia i cały sztab w jednym miejscu więc dzieciaka można zapisać i właśnie o tym myślę. W ten weekend są dni otwarte, to się przejdę.

  Revivale (gość)

  Ja poelcam dla wszystkich niedoinformowanych o stronce: http://www.ekorty.pl tam są wypisane wszystkie miejsca do gyw squasha jak i tenisa ziemnego. Polecam :)