Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Źródło przyjaznej energii

[email protected]
Gaz ziemny to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o komfort swojej rodziny i poszukują przyjaznego, nowoczesnego źródła energii. Wygoda i łatwość ogrzewania domu gazem ziemnym polega na tym, że każdy użytkownik ma ...

Gaz ziemny to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o komfort swojej rodziny i poszukują przyjaznego, nowoczesnego źródła energii. Wygoda i łatwość ogrzewania domu gazem ziemnym polega na tym, że każdy użytkownik ma zapewnioną ciągłość dostaw i nie musi czekać, aż średnia temperatura dobowa spadnie do określonego poziomu. Tylko od niego zależy, kiedy rozpoczyna i kiedy kończy swój sezon grzewczy.

Komfortowo i tanio

Nowoczesne urządzenia gazowe wyposażone są w systemy automatyki posiadające płynną regulację pracy. Osoba korzystająca z gazu ziemnego może zatem szybko uzyskać w swoim domu żądaną temperaturę i utrzymywać ją przez dowolny czas. Gaz ziemny stosowany do ogrzewania domów charakteryzuje się także atrakcyjnymi kosztami użytkowania w relacji do innych nośników energii. W porównaniu do oleju opałowego, gazu płynnego, czy też ogrzewania elektrycznego, koszty ogrzewania gazem ziemnym w sezonie grzewczym mogą być mniejsze w skali roku nawet o kilka tysięcy złotych.

Czysto - to też ważne

W przeciwieństwie do innych nośników energii, takich jak na przykład olej opałowy, koks lub węgiel - gaz ziemny jest najczystszym paliwem naturalnym. Charakteryzuje się nieporównywalnie mniejszą zawartością zanieczyszczeń niż pozostałe paliwa, a zatem zagrożenie dla środowiska związane z jego użytkowaniem jest niewielkie. Także procesy związane z jego wydobyciem, transportem i magazynowaniem odbywają się w warunkach bardziej przyjaznych dla środowiska niż w przypadku innych paliw. Przy dostarczeniu odpowiedniej ilości powietrza, gaz ziemny spala się całkowicie bez sadzy i popiołu. Produkty spalania gazu ziemnego zawierają minimalne ilości substancji zanieczyszczających atmosferę, takich jak: tlenki azotu, tlenki węgla. Gaz ziemny odznacza się wysoką wartością opałową oraz bardzo wysoką sprawnością procesu spalania, co czyni go nie tylko paliwem ekologicznym, ale również wydajnym i ekonomicznym. Akcesja naszego kraju do UE wiąże się z obowiązkiem ograniczenia emisji zanieczyszczeń. Już teraz należy więc dążyć do zwiększania w niej udziału gazu ziemnego, jako paliwa ekologicznego. W regionach gęsto zaludnionych i zabudowanych, energetyka gazowa jest jednym z najlepszych sposobów radykalnego zmniejszania stanu zanieczyszczenia atmosfery, a tym samym poprawy stanu zdrowia mieszkańców.

Paliwo do wszystkiego

Gaz ziemny jako paliwo ma szerokie zastosowanie. Może być wykorzystany do: ogrzewania domu, podgrzewania wody, przygotowywania posiłków, klimatyzacji, produkcji energii elektrycznej czy też jako paliwo do pojazdów (CNG). Na rynku jest oferowana szeroka gama urządzeń na gaz ziemny: kotły grzewcze, termy do podgrzewania wody, kuchenki gazowe, kominki gazowe, klimatyzatory itp.

PORÓWNAJ

Ile kosztuje ogrzewanie domu?

Spróbujmy obliczyć, jaki jest szacunkowy, roczny koszt ogrzewania 120-metrowego domu (wysokość pomieszczeń 2,5 metra) energią elektryczną, olejem opałowym i gazem ziemnym. Dom stoi w Katowicach w rejonie obsługiwanym przez Zakład Gazowniczy w Zabrzu.

Energia elektryczna kontra gaz

Za ogrzewanie go przez rok energią elektryczną (taryfa G11) zapłacimy ok. 6.300 złotych. Dla porównania koszt ogrzania tego samego domu wysokometanowym gazem ziemnym wyniesie zaledwie 2.600 złotych. Oszczędzamy ok. 3.700 złotych.

Olej opałowy kontra gaz

Jeśli wybierzemy, tańszy od energii elektrycznej, olej opałowy - koszt jest wciąż stosunkowo wysoki i kształtuje się na poziomie 3300 złotych. Wybierając gaz ziemny - zaoszczędzimy ok. 700 złotych. 

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

Gaz ziemny to nowoczesne i bezpieczne źródło energii. Wykorzystując go w swoim domu, powinno się jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Należą do nich przede wszystkim: profesjonalny montaż odbiorników gazowych, ich prawidłowe użytkowanie i regularna konserwacja, a także dbałość o odpowiedni stan techniczny wewnętrznych instalacji gazowych. Nie trzeba natomiast troszczyć się o magazynowanie i dostawy. Gaz ziemny dostarczany jest siecią gazociągów bezpośrednio do klienta, a jego dostawy są ciągłe i niezawodne. Bezpieczeństwo i pewność dostaw jest jednym z najważniejszych czynników przemawiających za stosowaniem gazu ziemnego. Klient nie musi troszczyć się gdzie, kiedy i ile go kupić. Spółka Gazownictwa nieprzerwanie, zgodnie z zawartymi umowami dostarcza gaz ziemny do wszystkich swoich klientów, dbając przy tym o właściwą jakość gazu i techniczne bezpieczeństwo jego dostaw.

Tu znajdziesz wszystko

Więcej informacji o gazie ziemnym oraz o procedurach przyłączania do sieci gazowej można otrzymać w biurze obsługi klienta lub na stronach www.gaz.zabrze.pl oraz www.gazziemny.pl

Znajdziemy tam m.in.: kalkulator do obliczania kosztów
i efektywności użytkowania gazu ziemnego w gospodarstwie domowym w porównaniu z innymi nośnikami energii, listę adresową biur obsługi klienta oraz szereg innych, użytecznych informacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto