Linia 460 będzie kursować w godz. 5.30 – 9.30, w szczytowym momencie z częstotliwością co 5 minut. Zapewni ponad 1000 dodatkowych miejsc na godzinę.
Autobusy pojadą - jednokierunkowo - na trasie:
Zajezdnia Stalowa – Stalowa – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Metro Ratusz Arsenał
Czytaj także: Rozpoczyna się budowa stacji Dworzec Wileński. Tramwaje znikną z Targowej na dwa lata (ZDJĘCIA)
Pierwszym przystankiem po wyruszeniu z przystanku przy zajezdni, będzie przystanek Dworzec Wileński 05 (przy praskiej Cerkwi), gdzie rano do komunikacji wsiada szczególnie wielu pasażerów, przyjeżdżających pociągami podmiejskimi.
Z powrotem autobusy 460 będą wracały, bez przystanków, na Pragę, aby jak najszybciej zabrać kolejnych pasażerów jadących do centrum.
Aby zapewnić więcej miejsc pasażerom z Targówka „mieszkaniowego” (rejon Trockiej, Ossowskiego, Handlowej), pomiędzy 7.00 a 8.00, częściej - co 5 minut - będą kursowały autobusy linii 160. Wyruszającym z tego osiedla polecamy także dojazd do placu Wileńskiego liniami 162 lub 517 i tam przesiadkę do tramwajów (18, 20, 23 i 26), które zatrzymują się na przystankuDworzec Wileński 59 - na ul. Jagiellońskiej, przy skrzyżowaniu z al. Solidarności. Jak wynika z pomiarów ZTM, w tych liniach jest spora rezerwa miejsca.
Czytaj także: Dlaczego zamknięto "WuZetkę"? ZTM się tłumaczy
Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!
źródło: ZTM
Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?