Autobusy kończą urlopy, a tramwaje znów pojadą Trasą W-Z - komunikację miejską w stolicy czekają jesienne zmiany. Powrót linii tramwajowych na most Śląsko-Dąbrowski po remoncie torów, przywrócenie kilku autobusów, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Autobusy kończą urlopy, a tramwaje znów pojadą Trasą W-Z - komunikację miejską w stolicy czekają jesienne zmiany.

Powrót linii tramwajowych na most Śląsko-Dąbrowski po remoncie torów, przywrócenie kilku autobusów, które wyjechały na wakacyjny odpoczynek, oraz likwidacja jednej z najpopularniejszych linii na Woli i Mokotowie - takie plany na jesień ma Zarząd Transportu Miejskiego. Wrzesień jak co roku będzie dla pasażerów czasem komunikacyjnej rewolucji.

Rzecznik ZTM Igor Krajnow na razie jest oszczędny w podawaniu informacji na ten temat. - Szczegóły podamy niebawem. Wtedy będzie czas na tłumaczenie i dokładne opisy nowych tras - mówi. Wiadomo, że na stołeczne ulice po wakacjach wyjadą autobusy linii: 101, 311, 315, 394, E-2 i E-5. Przywrócone zostaną także linie E-4 i E-8, które latem dowoziły pasażerów z Białołęki do stacji metra Marymont tylko w godzinach porannego szczytu. Teraz będą kursować również po południu.

Spore zmiany czekają nas po zakończeniu remontu Trasy W-Z między pl. Bankowym a ul. Jagiellońską. Na pewno przez most przejedziemy tramwajem linii 4, który z ul. Marszałkowskiej będzie skręcać w al. Solidarności. Pozostałe tramwaje wrócą tu dopiero po zakończeniu remontu skrzyżowania przy Kercelaku, czyli 17 października. W związku z wydzieleniem wspólnego pasa dla tramwajów i autobusów od pl. Bankowego do Jagiellońskiej ZTM zdecydował, że na tej trasie zostawi tylko jeden autobus - 190. Zlikwiduje natomiast linie 207 i 390. Jeszcze do października pasażerowie, którzy jadą z Woli na Pragę będą mogli skorzystać z linii zastępczej Z-2.

Zaskoczeniem może być dla mieszkańców Wilanowa, Dolnego Mokotowa i Woli fakt likwidacji linii 522. ZTM zmieni jej numer na 422 a także częstotliwość kursowania. Wiadomo, że będzie jeździć ona tylko w dni robocze. Od 1 września połączone zostaną też m.in. linie autobusowe 506 i E-6 oraz 186 i 404 a także tramwajowe 10 i 19, 21 i 22.

Uruchomione zostaną nowe linie: 338 (będzie kursować w rejonie Targówka ul. Ząbkowską podobnie jak linia 138) i 304 (trasa zbliżona do 204, tyle że w tylko w dni powszednie).

Na Ursynowie natomiast zmiana trasy czeka linię 179, która ułatwi mieszkańcom osiedli przy ul. Płaskowieckiej i Roentgena dojazd do stacji metra Stokłosy i Imielin.

Po wakacjach nie wróci natomiast autobus 408. Za to linia 523, której część trasy pokrywa się z 408, zostanie wzmocniona dodatkowym taborem i będzie kursowała częściej. Dodatkowo na Trasie Łazienkowskiej wytyczone zostaną buspasy. - Ten projekt jest przeze mnie już zatwierdzony - deklaruje Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Zlikwidowana zostanie linia 400, a 500 zostanie na swojej skróconej trasie z Bródna-Podgrodzia do ronda Zgrupowania AK "Radosław", którą jeździła podczas remontu torów na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Jana Pawła II.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  pirat (gość)

  Witam,to prawda ,że w Warszawie zabiera sie bardzo uczęszczaną linie to chory kraj a komus specjalnie zależy ,żeby upodlić podrużujacych przecież to była linia chyba najlepsza !! i najszybsza .Jak dzwoniłem to obiecywano że jak będą bu-pasy to linie przywrócą ,a ja naiwny w to wierazyłem !

  mesio (gość)

  czekam tylko aż zorganizują coś takiego --> http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=201572

  zofia (gość)

  to plaga w Warszawie. Zamiast rozbudowywać sieć komunikacyjną - zabiera się funkcjonujące połączenia.