Kilkuset związkowców śląskiej służby zdrowia ma pikietować pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Związkowcy walczą o dodatkowe pieniądze dla regionalnej służby zdrowia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Halina Cierpiał ze Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności" poinformowała, że pikietujący zjawią się o godzinie 11 przed resortem i tam będą czekać na spotkanie z minister Ewą Kopacz.

"Ten protest nie ma uderzyć w pacjentów, ale w zarządzających resortem" - dodała działaczka.
W tym roku w budżecie śląskiej służby zdrowia zabraknie kilkaset milionów złotych. Halina Cierpiał dodała, że te pieniądze są w NFZ i należy się o nie upomnieć. Związkowcy przekażą minister Kopacz petycję podpisaną przez działaczy ze Śląska, Zagłębia, Częstochowy i Podbeskidzia.

Według zapowiedzi NFZ w tym roku dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia nie będzie. W roku 2010 roku nakłady na świadczenia zdrowotne mają być jeszcze niższe.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!