(© Fot. Joanna Tarnowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Magiczna kraina mydlanych baniek, malowanie twarzy, zajęcia sportowe z Robertem Korzeniowskim i pokazy taneczne – w sobotę, 25 maja, skwer Hoovera zamieni się w miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. A wszystko za sprawą familijnego festynu edukacyjnego „Żyj zdrowo i kolorowo” promującego zdrowy styl życia.

25 maja, od godz. 11.00 do 18.00, na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu będzie można spotkać wesołych i kolorowych doktorów clownów, którzy zaproszą zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych do wspólnej zabawy i świętowania Dnia Dziecka.

Wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” wyjaśnią, dlaczego nie warto poddawać się nałogom i jak prowadzić zdrowy tryb życia. Edukacyjno-profilaktycznej akcji towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne, pokazy i warsztaty dla dużych i małych. Nie zabraknie malowania twarzy, warsztatów ceramicznych, zajęć z gotowania i warsztatów fotograficznych.

Czytaj także:Pomóż najmłodszym podopiecznym Fundacji Hospicyjnej!

Na scenie przy skwerze Hoovera wystąpią zespoły dziecięcych, odbędą się tam też pokazy tańca brzucha i Zumby. Chętni będą mieli również okazję wziąć udział w nauce magicznych sztuczek i licznych konkursach, które poprowadzą gwiazdy zaprzyjaźnione z Fundacją, m.in. Małgosia Socha, Elżbieta Zającówna i Michał Piróg.

Cztaj także: Restauracje przyjazne dzieciom w Warszawie

Przez cały czas trwania Festynu w namiotach i stoiskach prowadzone będą animacje uliczne oraz liczne pokazy. Policja zaprezentuje swój mobilny posterunek, a funkcjonariusze straży miejskiej i straży pożarnej zdradzą tajniki swojej pracy.
∨ Czytaj dalej

Małe damy i ich mamy z pewnością zainteresuje stoisko salonu kosmetycznego Matrix i kącik fryzjerski Mabelyn. Będzie też coś dla fanów motoryzacji – w ramach inicjatywy „Motocykliści dzieciom” odbędzie się malowanie motocykli i samochodów terenowych.

Sport na zdrowie
Organizatorzy akcji będą namawiać najmłodszych do większej aktywności fizycznej, a zajęcia sportowe dla dzieci i ich rodziców poprowadzi sam Robert Korzeniowski. Uczestnicy poznają także niekonwencjonalne i ciekawe dyscypliny sportowe, które zachęcą do praktykowania zdrowego i wolnego od nałogów stylu życia
- Chcemy poprzez te imprezę poprawić relację rodziców z dziećmi, wzmocnić ich więzi, a przez podejmowane działania edukacyjne, znacząco wpłynąć na wzrost świadomości o zagrożeniach związanych z alkoholem i środkami psychoaktywnymi – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy wydarzenia.

Czytaj także: Piknik z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic

Dziecięce święto w Muzeum Narodowym
Zabawa na skwerze Hoovera to jednak tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W ramach Festynu na terenie Muzeum Narodowego przy dziedzińcu im. Stanisława Lorenza trwać będzie wielkie rodzinne świętowanie dnia dziecka. Na dzieci czekać tam będzie kącik z klockami Lego i mozaiką do układania. Dla najbardziej kreatywnych konstruktorów przygotowano prezenty-niespodzianki. TVP Warszawa zaprosi zaś małych uczestników zabawy na casting, w którym wyłoniony zostanie kandydat, który poprowadzi jedno z wydań Quadransu Kultury. Najmłodsi poznają także tajniki sztuk różnych, będą uczestniczyć w inspirujących warsztatach kulinarnych oraz artystycznych prowadzonych przez pracowników Muzeum. Przygotowano też dla nich gry integracyjne z kolorową chustą Klanza i zadania na orientację.

Festyn „Żyj zdrowo i kolorowo” organizowany jest przez Fundację „Dr Clown” i Urząd Dzielnicy Śródmieście. Więcej informacji znajdziecie TU.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!