Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aukcje, Warszawa. Naszyjnik wart 50 tys. zł, pierścionki z diamentami. Do zobaczenia i kupienia [ZDJĘCIA]

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Przedmioty, które można zobaczyć i licytować w Warszawie
Przedmioty, które można zobaczyć i licytować w Warszawie mat. pras. DESA Unicum
Na aukcji w Warszawie będzie można zobaczyć i zakupić wyjątkowy naszyjnik wart 50 tysięcy złotych. Wykonany est z 32 pereł, które pochodzą z niezwykle rzadkiego i drogocennego gatunku. Poza nim można oglądać pierścionki, kolczyki, bransolety i brosze z najlepszych pracowni złotniczych Europy.

Wystawa luksusowej drogocennej biżuterii kolekcjonerskiej, na której zaprezentowanych zostanie ponad 100 najpiękniejszych przykładów sztuki jubilerskiej, potrwa do 25 września 2019. Kosztowności można oglądać w godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota) w Domu Aukcyjnym DESA Unicum na ul. Pięknej 1A. Wstęp na wystawę jest wolny. Po jej zakończeniu odbędzie się licytacja biżuterii.

Naszyjnik Jakie Kennedy

Prawdziwą perłą i to dosłownie jest naszyjnik z unikalnych pereł o złotej barwie. Taką biżuterię nosiły Coco Chanel, Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy. Prezentowany na wystawie naszyjnik ozdobiony został również diamentem. Jego wartość szacuje się nawet na 50 tys. zł.

Na wystawie zobaczyć będzie można także pierścionek oraz bransoletę z motywem koniczyny z początku XX wieku oraz diamentowy pierścionek z epoki art déco wysadzany rzędem szmaragdów obsadzonych w ręcznie wykonanej, platynowo-złotej oprawie. Poza tym obejrzymy wyroby w stylu secesyjnym, jak pierścionek w formie floralnej gałązki, zdobionej diamentami i sygnowany inicjałami rosyjskiego złotnika. Pojawią się też unikatowe naszyjniki, m.in. wisior wykonany w technice mikromozaiki, przedstawiający Plac św. Piotra, oprawiony w koralową ramkę.

W Warszawie będzie można oglądać także zegarek kieszonkowy firmy Patek Philippe produkującej zegarki od 180 lat. Historia tej firmy rozpoczyna się w 1839 roku, kiedy to Polak Antoni Patek i Franciszek Czapek, z pochodzenia Czech, rozpoczęli współpracę pod szyldem Patek, Czapek & Cie w Genewie. Ich zegarki kieszonkowe nosili emigranci i patrioci, a przedmioty najczęściej zdobiły koperty z monogramami i napisami o treściach patriotycznych czy religijnych. Antoni Patek został wychowany w miłości do ojczyzny, czego wyrazem był jego czynny udział w powstaniu listopadowym w wieku 17 lat, szybko klientami marki stały się takie osobistości jak królowa Wiktoria, książę Albert, Wiktor Emanuel III czy papież Pius IX. Zegarek prezentowany w Warszawie wykonany został w 1899 roku. Na tarczy wypisane jest imię i nazwisko Emilii Plater, jednej z najbardziej znanych uczestniczek powstania listopadowego.


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto