Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2016 Powiatu Tomaszowskiego. Poznajcie laureatów. W czwartek gala wręczenia tytułów

Beata Dobrzyńska
Poznajcie laureatów plebiscytu na Człowieka Roku 2016 Powiatu Tomaszowskiego. Uroczysta gala, na której wręczymy tytuły już w najbliższy czwartek, 30 marca, w Akademii Haeringa w Piotrkowie Tryb.

Głosami czytelników rozstrzygnęliśmy plebiscyt na Człowieka Roku 2016 Powiatu Tomaszowskiego. Na 18 kandydatów wpłynęło około 20 tys. głosów, a rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich chwilach.

Po bardzo zaciętej walce tytuł Człowieka Roku 2016 Powiatu Tomaszowskiego zdobył Mariusz Węgrzynowski, radny powiatu tomaszowskiego z PiS oraz wicedyrektor COS-OPO w Spale, który zdobył 10025 głosów. Drugie miejsce zajął Marian Pająk, prezes Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Maz., który zdobył 9679 głosów, trzecie miejsce zdobył Edward Wójciak, tomaszowski pisarz i przedsiębiorca. Uzbierał 5603 głosy. Tuż za podium znaleźli się Andrzej Ambroziak prezes KS Amber oraz Bartłomiej Składowski, komendant tomaszowskiego Hufca ZHP.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także kolejno: Monika Saktura, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, Andrzej Kiermas prezes Stowarzyszenia Pasja, Monika Malczewska dowódca Jednostki Strzelec w Tomaszowie, płk Józef Suchodolski uczestnik walk podczas II wojny światowej, Antoni Smolarek tomaszowski społecznik oraz prezydent Tomaszowa Marcin Witko.

Zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz prezentację na łamach tygodnika 7 Dni Tomaszów Opoczno. Dwóch kolejnych uczestników w każdym z powiatów otrzyma tytuł finalisty, pamiątkowy dyplom oraz prezentację na łamach tygodnika. Laureatów oraz osoby, które zajęły miejsca od 4. do 10. zaprosimy na uroczystą galę, która odbędzie się w Piotrkowie Tryb. w najbliższy czwartek, 30 marca o godz. 18 w Akademii Haeringa.

Mariusz Węgrzynowski, który wygrał nasz plebiscyt, to przede wszystkim doświadczony samorządowiec. - Samorządowcem jestem piętnasty rok, najpierw osiem lat pracowałem w Radzie Miejskiej Tomaszowa, a teraz od siedmiu lat w Radzie Powiatu - mówi Mariusz Węgrzynowski. - Przez te wszystkie lata angażowałem się w rozwiązywanie wielu spraw, a było ich na pewno kilkaset, z różnych zagadnień życia społecznego. Wiele zbudowanych i wyremontowanych ulic i chodników, remonty w placówkach oświatowych, wymiana sieci wodnej, itd., to są konkrety, które widać. Idąc ulicami miasta, mam satysfakcję, iż moje zaangażowanie przyniosło efekty.

Od ubiegłego roku pan Mariusz jest wicedyrektorem COS-OPO w Spale, tam cały czas coś się dzieje, obecnie trwa budowa hali do siatkówki plażowej, na przyszły rok planowany jest remont pływalni. - Wiele pomysłów, które mam nadzieję zostaną zrealizowane w bardzo krótkim czasie, uczynią COS-OPO w Spale jeszcze piękniejszym niż dotychczas - mówi laureat.

Od lat Mariusz Węgrzynowski jest także dyrektorem Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Tomaszowie. - Szkoły Katolickie w Tomaszowie, mają według mnie niepowtarzalną atmosferę, uczniowie bez względu, do której klasy chodzą traktują się wzajemnie z należytym szacunkiem. W związku z wejściem reformy oświatowej będziemy prowadzili ośmioletnią szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Patrząc perspektywicznie jestem przekonany, że dla naszych szkół katolickich idzie dobry czas. Obecnie przygotowujemy się do kilku ważnych remontów, które jak jesteśmy przekonani, zmienią oblicze naszych szkół - mówi nasz laureat. Wczoraj pan Mariusz otwierał biuro poselsko-senatorskie PiS w Tomaszowie. Jak mówi, takie biuro jest bardzo potrzebne dla mieszkańców. - Ilość osób, która się do mnie zgłasza jako pełnomocnika powiatowego PIS z prośbą o pomoc w załatwieniu sprawy wykraczającej poza samorząd jest bardzo duża. Teraz, kontakt z parlamentarzystami będzie częstszy i tu na miejscu w Tomaszowie. Na pewno w biurze będzie dyżurowała też osoba mająca wiedzę o lokalnych problemach - mówi i dziękuje wszystkim osobom, które oddały na niego swoje głosy.

Marian Pająk, który w naszym plebiscycie zdobył II miejsce, jest prezesem Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które zrzesza około 1280 członków w dziesięciu kołach w całym powiecie toma-szowskim i jednym poza powiatem. Kilkanaście dni temu pan Marian został wybrany na stanowisko prezesa na kolejną kadencję. - Cel naszego stowarzyszenia to przede wszystkim wyjście do seniorów i wyciągnięcie ich z domu - mówi pan Marian i dodaje, że stowarzyszenie jest jedynym w Tomaszowie, które ma zasięg całego powiatu. Oprócz Tomaszowa koła działają prężnie w Inowłodzu, Królowej Woli, Czerniewicach, Lubochni, Skrzynkach, Ujeździe, Niewia-dowie, Rokicinach, Będkowie i Bukowcu. Stowarzyszenie od kilku lat ma siedzibę w Domu Harcerza na Niebrowie i od niedawna gospodarzy tam już samo. To tam co dwa tygodnie odbywają się spotkania integracyjne przy kawie i herbatce. Ale największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy. - W ubiegłym roku na wyjazdy rekreacyjne w góry i nad morze wysłaliśmy w sumie 14 autokarów seniorów - mówi prezes i dodaje, że ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy na termy do Uniejowa, które organizowane są co najmniej raz w miesiącu. Na ten cel stowarzyszenie pozyskało środki z Urzędu Miasta, a współpracę z władzami miasta pan prezes bardzo sobie chwali. Popularnością cieszą się też wyjazdy do teatrów i wycieczki w różne zakątki Polski. Na ten rok plany są ambitne. Seniorzy będą wypoczywać m.in. w Karpaczu, Chłapowie, Dźwirzynie, a nawet na turnusie rehabilitacyjnym w Nałęczowie.

Miejsce III zajął Edward Wójciak, pisarz i przedsiębiorca. Po 20 lat zamieszkiwania w Kanadzie, od 10 lat mieszka znowu w Tomaszowie, gdzie się urodził, żył i pracował do 40 roku życia. Absolwent II LO w Tomaszowie, jest też absolwentem Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunku scenopisarstwo. Dziennikarz, stały współpracownik ukazującej się w Toronto „Gazety”. Ostatnio zamieszcza w tym największym piśmie polonijnym Kanady felietony filmowe „Idę do kina”. Jest zwycięzcą konkursu literackiego „Gazety” (2000 r.), a także laureatem dwóch wyróżnień w III Konkursie Literackim im. Marka Hłaski. Jest także zdobywcą statuetki Złotej Sowy - Polonijnego Oscara w Dziedzinie Literatury za rok 2007, przyznawanego przez Klub Inteligencji Polskiej w Austrii oraz pismo „Jupiter” dla wyróżniających się polskich pisarzy tworzących poza granicami kraju. Jest laureatem ostatniego V Konkursu im. Marka Hłaski, w którym zdobył Pierwszą Nagrodę opowiadaniem „W garść się wzięcie”. Do tej pory wydał: “Akademia Politury”, „Zupa z króla. Ballasa o kochaniu” „Siwy dym”,„Krótka historia spodni w Tomaszowie Maz.” „Piętno anioła”. 23 września 2015 roku nakładem warszawskiego Wydawnictwa MUZA ukazała się powieść „Wypchane Bociany”. W roku 2016 książka ta przyniosła Wójciakowi sukces komercyjny. W każdej powieści i w wielu opowiadaniach przewija się wątek jego rodzinnego miasta.

Edward Wójciak jest również prezesem zarządu warszawskiej spółki handlowej TRANS-SERWIS zajmującej się sprzedażą hurtową i detaliczną paliw. Wójciaka można spotkać prawie codziennie około godziny 12:00 pijącego kawę w Kawiarni 6/9.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto