Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte Stacji Filtrów. Zobacz jak uzdatniają wodę

Redakcja
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, ...
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, ... GeoS/archiwum MM
Jeśli jeszcze nie byłeś w stołecznych ponadstuletnich filtrach, to teraz będziesz miał okazję. Pierwszy dzień zwiedzania 6 lipca.

Dni otwarte Stacji Filtrów odbywają się cyklicznie co roku w wakacje. Każdy zainteresowany w określonych godzinach może przyjść i na własne oczy obejrzeć najciekawsze obiekty poandstuletniej konstrukcji.

W programie zwiedzania znajdą się takie obiekty jak: wieża ciśnień, pomnik prezydenta Warszawy Sokratesa Starynkiewicza, wejście do wnętrza filtra powolnego. Ten pracuje dla Warszawy od 1886 roku. Poza tym zwiedzający odwiedzą Zakład Filtrów Pospiesznych z połowy XX wieku. W programie wycieczki również degustacja wody uzdatnianej na miejscu. Cała wycieczka trwa około dwóch godzin. Podczas dni otwartych można robić zdjęcia.

Setki zdjęć z warszawskich Filtrów

Wstęp do filtrów jest płatny. Bilet ulgowy kosztuje 8 zł. Nabyć mogą go dzieci, młodzież szkolna oraz studenci. Normalna wejściówka kosztuje 15 zł. Bilety można nabyć od 1 lipca w kasie przy pl. Starynkiewicza 5. Punkty dystrybucji biletów są czynne w godzinach 7.00 - 17.00 w poniedziałki oraz 7.00 - 16.00 od wtorku do piątku.

Wycieczki odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia. Start o godz. 9.00. W internecie,

na stronach Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

od początku przyszłego miesiąca będzie można kupić bilety również na wycieczki, które będą rozpoczynać się o godzinach: 9.45, 10.30, 11.15, 12.00 oraz 12.45.

Organizatorzy wycieczek przypominają, że na teren Stacji Filtrów należy zabrać ważny dokument uprawniającym do zniżkowego biletu.

Stacja Filtrów, Filtry Lindleya - warszawskie filtry wody. Powstały w latach 1883-1886. Są zlokalizowane na sporej przestrzeni miście ulicami Koszykową, Krzywickiego, Filtrową i Raszyńską. Ich nazwa wzięła się od architekta brytyjskiego Williama Lindleya, który je zaprojektował. Od 2012 roku cały kompleks, łącznie zbudynkami powstałymi już w XXI wieku został uznany za pomnik historii. Filtry nadal działają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto