Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fabryka Norblina nabiera kształtów. Tak dziś wygląda plac budowy. Otwarcie już w przyszłym roku

Redakcja
fot. Szymon Starnawski
Zwiedziliśmy plac budowy Fabryki Norblina - nowego wielofunkcyjnego kompleksu, który wyrasta na terenie dawnego Towarzystwa Akcyjnego Fabryk Metalowych na warszawskiej Woli. Do wnętrz Norblina powróci BioBazar, który był tutaj przed rozpoczęciem modernizacji. Ponad 40 tys. mkw. powierzchni przeznaczone zostanie na biura, a pozostałe 24 tys. mkw. na rozrywkę, usługi, gastronomię, kulturę, handel oraz strefę wellness. Dalsza część artykułu poniżej.

Budowa Fabryki Norblin. Te wnętrza wkrótce odżyją na nowo

Otwarcie zrewitalizowanej Fabryki Norblina planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Kolejne strefy na terenie kompleksu otwierane będą stopniowo. Proces prezentowania fabryki potrwa do jesieni 2021. Na samym początku dla gości dostępne będą restauracje, dawny BioBazar i deptaki, w tym główna, reprezentacyjna droga (tylko dla pieszych) przykryta przeszklonym dachem (między ulicami Prostą i Łucką). Bliżej inwestycji na terenie dawnych Browarów Warszawskich powstanie też niewielki park kieszonkowy.

Na parterze Fabryki Norblin znajdzie się m.in. BioBazar, czyli ekologiczny targ, który funkcjonował w hali jeszcze przed rozpoczęciem modernizacji. Wewnątrz będzie ok. 70 stanowisk dla wystawców, bar i antresola, a ściany przyozdobią oryginalne detale fabryczne zachowane podczas prac remontowych. Bazar będzie czynny 5 dni w tygodniu.

Fabryka Norblina nabiera kształtów. Tak dziś wygląda plac bu...

W oryginalnych murach dawnej fabryki w sąsiedztwie BioBazaru powstanie food hall z 36 różnymi konceptami gastronomicznymi, w tym strefą premium. Poza tym goście będą mogli odwiedzić restauracje serwujące dania kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej. Inwestorzy zastrzegają, że będą to zupełnie nowe i nieznane dotąd w Warszawie lokale, co oznacza, że nie znajdziemy tam popularnych sieciówek.

Wyżej planowane jest powstanie kina w stylu londyńskiego Everyman Cinema - z małymi, kameralnymi salami, stolikami i obsługą kelnerską. Do kina poprowadzić mają schody ruchome, które odtąd przejmą miano najdłuższych w Warszawie.

W budynku "C" - na wysokości ul. Prostej mają mieścić się m.in. sklepy czy pieszy pasaż prowadzący w głąb Woli, jednak najciekawszy będzie kilkupoziomowy klub nocny z barem wyjeżdżającym z podziemi. Za dnia funkcjonować będzie tam muzeum.

Po zakończeniu rewitalizacji losy zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner będzie można poznawać dzięki Muzeum Fabryki Norblina. Przestrzeń muzealna będzie znajdowała się na terenie całego kompleksu, a odwiedzający będą mogli samodzielnie zdecydować, która ścieżka i wariant zwiedzania są dla nich najbardziej interesujące. Zarówno w części biurowej jak i handlowo-usługowo-kulturalnej znajdą się przedmioty, akcesoria, urządzenia, czy elementy wyposażenia, nawiązujące do dawnej fabryki. Zwiedzanie muzeum będzie zorganizowane przez cztery multimedialne ścieżki: Ludzie, Architektura i Budynki, Maszyny i Urządzenia oraz Wyroby. Każda z nich będzie miała kilka wariantów: dla dzieci, dla widzów odwiedzających muzeum po raz pierwszy oraz dla tych, którzy przyszli pogłębić swoją wiedzę - czytamy w materiałach inwestora.

Fabryka Norblina zaoferuje ponad 65 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 41 tys. mkw. będą stanowiły biura. Pozostałe ponad 24 tys. mkw. będzie mieszanką kilku funkcji: rozrywkowej, gastronomicznej, usługowej, handlowej, kulturalnej oraz wellness.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto