Głogowski policjant kulturysta zdobył dwa złote medale na zawodach w Warszawie

Grażyna Szyszka
Zawody odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Asp. sztabowy Radosław Wicher był najlepszy KPP Głogów
Aspirant sztabowy Radosław Wicher z głogowskiej komendy zdobył dwa złote medale na zawodach kulturystycznych. W miniony weekend był najlepszy na „NPC Regional Qualifier” oraz „Debiutów NPC”.

Sportowy sukces głogowskiego policjanta. Asp. sztabowy Radosław Wicher zdobył dwa złote medale na zawodach sylwetkowych w Warszawie.

Kulturysta z wydziału prewencji

Policjant na co dzień jest asystentem w Wydziale Prewencji w głogowskiej komendzie. Poza służbą od 7 lat trenuje kulturystykę. Dyscyplina sportu, którą uprawia policjant, z jednej strony wymaga od niego wielu wyrzeczeń, z drugiej daje ogromną satysfakcję.

- W mieniony weekend w Warszawie odbyły się zawody sylwetkowe „NPC Regional Qualifier” oraz „Debiutów NPC” w różnych kategoriach wagi ciężkiej – informuje Agnieszka Kotwas z KPP w Głogowie.

Nie było łatwo - mówi asp. szt. Radosław Wicher

Mundurowy brał udział w kategorii wagi super ciężkiej powyżej 102 kg, w której to jego waga startowa wyniosła 121,6 kg. Głogowianin zajął I miejsce Masters 35 oraz I miejsce Masters 40, a co za tym idzie zdobył dwa złote medale.
Policyjny kulturysta przyznaje, że na zawodach nie było łatwo.

- Miesiące przygotowań, godziny na siłowni, litry potu wylane na treningu cardio, wiele wyrzeczeń I poświęceń, a także stosowanie indywidualnej diety, przyniosły efekt – mówi złoty medalista.

Radosław Wicher już przygotowuje się do startu w następnych zawodach, które odbędą się 25 maja tego roku.