Wybierz region

Wybierz miasto

  Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego

  Pałac Pod Blachą
  Warszawa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 22 355 55 60

  Od 2.01.2013 do 31.12.2018

  • od 15zł

  Od 16 lipca 2011r. w pałacu Pod Blachą można zwiedzać odrestaurowane wnętrza siedziby księcia Józefa Poniatowskiego, polskiego generała, ministra wojny i Wodza Naczelnego Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego oraz marszałka Francji. Apartament księcia na I piętrze pałacu udało się przywrócić do dawnego wyglądu dzięki m.in. zachowanemu Inwentarzowi pozostałości po księciu z 1814 r., a oryginalny układ pomieszczeń był możliwy do odtworzenia głównie na podstawie rzutów pałacu, wykonanych przez architekta, Wilhelma Henryka Mintera w 1814 r., po śmierci księcia. Źródłem wyposażenia wnętrz stały się meble i dzieła sztuki (wśród nich wiele darów), gromadzone przez Zamek od wielu lat.

  Odtworzenie Apartamentu bratanka królewskiego, z postacią którego pałac Pod Blachą kojarzy się przede wszystkim, zamyka nie tylko proces pełnej restytucji budowli, ale i wieńczy wieloletnie działo odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

  Uroczyste otwarcie ekspozycji z udziałem prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, wkrótce po objęciu przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, świadczy o szczególnym wkładzie Zamku w działania kulturalne, dedykowane polskiej prezydencji w UE.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ