Wybierz region

Wybierz miasto

  C.T. Jasper i Joanna Malinowska Cykl spotkań z artystami towarzyszący wystawie „Podróżnicy”

  Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie
  Warszawa, ul. Pl. Małachowskiego/3, +48 22 556 96 00

  18:00 Czwartek, 19 maja

  • Brak informacji o cenie

  Joanna Malinowska i C.T. Jasper wraz z kuratorką i zespołem wyruszyli w podróż na Karaiby w celu spotkania z haitańskimi Le Polone — potomkami polskich żołnierzy z legionów napoleońskich, którzy obrócili się przeciw dowódcom i walczyli o niepodległość niegdysiejszej kolonii — by zaprezentować im Halkę Stanisława Moniuszki. W efekcie tego spotkania powstała panoramiczna projekcja filmowa Halka/Haiti 18°48’05″N 72°23’01″W, będąca dokumentacją przedstawienia, które odbyło się zimą 2015 roku w miejscowości Cazale. Podczas spotkania artyści opowiedzą o swoich wyjazdach na Haiti, spotkaniach z mieszkańcami Cazale, nawiązywaniu kontaktów z lokalnymi współpracownikami, budowaniu zaufania i wspólnej pracy nad projektem.
  C.T Jasper i Joanna Malinowska, oboje urodzeni w Polsce, mieszkają i działają głównie w Nowym Jorku. Artyści pracują zazwyczaj osobno, jednak w dorobku mają kilka prac będących wynikiem współpracy, m.in. Matka Ziemia Siostra Księżyc oraz prezentowany na wystawie projekt Halka/Haiti. 18°48’05”N 72°23’01, który reprezentował Polskę na Biennale Sztuki w Wenecji w 2015. Obecnie artyści kontynuują współpracę, przygotowując projekt związany ze śledzeniem obecności afrykańskich artefaktów w PRL.
  Cykl spotkań z artystami
  W ramach cyklu artyści biorący udział w wystawie opowiedzą o podróżach związanych z realizacją prac prezentowanych na wystawie, przedstawią tło ich powstania i podzielą się swoim doświadczeniem wędrówki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ