Wybierz region

Wybierz miasto

  Cezary Poniatowski. Kompost

  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
  Warszawa, ul. Jazdów/2, +48 22 628 76 83

  Od 24.03.2017 do 23.04.2017

  • Wstęp wolny

  Układanie stosu kompostowego zaczynamy od gałęzi i grubych pędów. Przykrywamy je dojrzałym kompostem lub ziemią. Następnie warstwami grubości 20 cm kładziemy odpadki organiczne, na przemian z 2-centymetrową warstwą ziemi. Materiał powinien być stale lekko wilgotny. Gdy padają deszcze, należy sprawdzać, czy woda ze stosu odpływa. Jeśli jest jej za dużo, warto rozluźnić kompost, nakłuwając go metalowym szpikulcem. Dwa razy w sezonie stos trzeba przekopać tak, aby część z wierzchu znalazła się na spodzie. Nie należy go ubijać, bo się gorzej rozkłada.

  Cezary Poniatowski
  urodził się w 1987 w Olsztynie. Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 2012 roku. Laureat Grand Prix XI Konkursu Gepperta we Wrocławiu w 2013. Zajmuje się malarstwem, tworzy także rysunki, kolaże, obiekty i instalacje. Brał udział w wystawach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, BWA Wrocław, BWA Tarnów, BWA Olsztyn, Galerii Labirynt w Lublinie. Współpracuje z galerią Piktogram. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

  Kurator: Szymon Żydek
  Instalacja dźwiękowa: Lubomir Grzelak
  Wykonanie rzeźby: Cezary Poniatowski, Bartosz Sandecki, Alfred Laskowski
  Koordynator Bank Pekao Project Room 2017: Kamil Kuskowski
  Koordynator wystawy: Michał Grzegorzek
  Partner projektu: Bank Pekao S.A.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ