Wybierz region

Wybierz miasto

  Chopin - listy i muzyka

  Kalinowe Serce
  Warszawa, ul. Krasińskiego/25, +48 50 132 22 44

  12:00 Czwartek, 23 marca

  • Wstęp wolny

  Listy i Muzyka Chopina
  Ewa Krasnodębska
  Jerzy Łazewski - listy
  Grzegorz Jastrzębski - fortepian

  Sceny z życia wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina tak jak prezentują jego intymne listy do ukochanej, rodziny i przyjaciół i niezapomniane utwory fortepianowe, będą przedstawione 23. Marca w Kalinowym Sercu na warszawskim Żoliborzu.

  Ewa Krasnodębska, wybitna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, przez wiele lat związana z Teatrem Narodowym w Warszawie oraz Jerzy Łazewski absolwent PWST w warszawie współpracujący ze stołecznymi teatrami: Polskim, Studio i Adekwatnym. Zaprezentują fragmenty listów Chopina. Utwory fortepianowe zagra Grzegorz Jastrzębski, polski pianista, absolwent Conservatore National Superieur do Musique de Paris, laureat wielu międzynarodowych festiwali i konkursów.

  Program został przygotowany z okazji 207 urodzin kompozytora i w całości został sfinansowany przez Burmistrza dzielnicy Żoliborz, Krzysztofa Bugle. Ewa Krasnodębska nie po raz pierwszy zaprezentuje listy Chopina, w latach 70 przygotowała program „Zycie Chopina w jego listach i muzyce”, który był zaprezentowany m.in. w słynnym Carnagie Hall w Nowym Jorku. Całość przygotował Zbigniew Dzięgiel w oparciu o scenariusz Ewy Krasodębskiej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ