Wybierz region

Wybierz miasto

  Co szczebiocze, a co ćwierka – od jaskółki do wróbelka. Ptasie głosy Wykład z cyklu „Warszawa stroszy Piórka”

  Pokój na lato
  Warszawa, ul. Towarowa/25, +48 22 539 79 25

  18:00 Środa, 18 maja

  • Wstęp wolny

  Podczas gdy większość zwierząt miauczy, mruczy, ryczy, wyje, szczeka lub rechocze, to w przypadku dźwięków wydawanych przez ptaki mówimy zwykle o śpiewie.
  Niektóre z nich powtarzają bez końca swoje charakterystyczne kompozycje, inne wolą naśladować zasłyszane odgłosy, a jeszcze inne preferują freestyle’ową improwizację jazzową. Jedno, co łączy ptasich śpiewaków, to bycie solistą. Bo tylko w ten sposób samiec może zagwarantować sobie znalezienie partnerki, a więc wypełnić swoje najważniejsze zadanie – przekazać geny.
  Do właściwiej pracy, tj. śpiewania, ptaki zabierają się z samego rana. Niektóre z nich zaczynają na długo przed tym, nim słońce wychynie zza horyzontu. Przy czym wykorzystują śpiew nie tylko do przywabiania partnerek, ale także do ostrzegania rywali „ten teren jest mój”, informowania o nadciągającym niebezpieczeństwie czy też np. do zawołania „tu jestem, tuuu!”, „daj jeść, daaaj!”.
  Ptaki dysponują również bogatym zasobem innych sygnałów akustycznych, które trudno określić mianem melodyjnego śpiewu. Każdy słyszał przecież krakanie, pianie, kwakanie, gęganie, klekotanie, a może nawet klangor czy pohukiwanie; ale zapewne tylko nieliczni mieli okazję wysłuchać derkania, klapania, korkowania czy szlifowania.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy potrafisz zabezpieczyć dom przed włamaniem