Wybierz region

Wybierz miasto

  Dominik Jałowiński, 'Ultrastruktury', oprowadzenie po wystawie

  Biuro Wystaw
  Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście/16/18, +48 22 826 27 53

  19:00 - 21:00 Piątek, 30 czerwca

  • Wstęp wolny

  Biuro Wystaw zaprasza na spotkanie z Dominikiem Jałowińskim.
  Autor opowiadać będzie o cyklu kolaży prezentowanych na wystawie.

  Biuro Wystaw Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej w dniach 26 maja – 30 czerwca 2017 prezentuje wystawę kolaży "Ultrastruktury" Dominika Jałowińskiego. Ekspozycja składa się z pojedynczych elementów tworzących kalejdoskopową całość. Struktura i forma wystawy inspirowane są pojęciem “Doświadczenia psychodelicznego”.

  Prezentowane prace przekazują nam instynktowne doznania. Nie ma w nich chłodnej analizy ani racjonalizmu. Kluczem jest zderzenie i przenikanie obrazów, integracja z naturą, które dają jednocześnie nieprzewidywalny, ulotny efekt wizualny i przeżycie emocjonalne.


  Dominik Jałowiński (ur. 1983, Lublin)
  Artysta sztuk wizualnych, performer, malarz, twórca kolaży. Prowadzi warsztaty, podczas których bada granice sztuki oraz więzi kulturowych, etnicznych i społecznych. W 2008 roku ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział w wielu wystawach, m.in. w Galerii Foksal, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ludwig Muzeum w Budapeszcie, Muzeum Historii Jugosławii w Belgradzie.
  Mieszka i pracuje w Warszawie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ