Wybierz region

Wybierz miasto

  Makieta Przedwojennej Warszawy

  Teatr Kamienica - Scena Parter
  Warszawa, ul. Al. Solidarności/93, +48 22 624 01 99

  Od 1.01.2014 do 31.12.2018

  • Wstęp wolny

  Makietę Warszawy z sierpnia 1939 roku można już oglądać w Teatrze Kamienica. Stworzona została rękami Bogny Romańskiej (z wykształcenia plastyk wystawiennik, renowatorka rzeźby i detalu architektonicznego, zajmuje się również ilustracją i książką artystyczną) oraz Michała Mroczka (absolwent malarstwa na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie, założyciel galerii Kamienica Ludów w Lublinie i współtwórca grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków).

  Zajmująca 21 metrów kwadratowych Makieta Przedwojennej Warszawy, prezentująca miasto przed całkowitym zniszczeniem, jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji pomysłu Emiliana Kamińskiego mającego na celu uczynienie z Teatru Kamienica namiastki instytucji przekazującej mieszkańcom Warszawy jej przedwojennego ducha i atmosferę tamtych czasów. Projekt obejmuje tereny od Ogrodu Saskiego z nieistniejącym już Pałacem Saskim po Dworzec Główny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Miłość? Przyjaźń? Jaka przygoda czeka na ciebie w sanatorium? QUIZ