Wybierz region

Wybierz miasto

  Miejskie aktywności grupowe: REKREACJE // Zróbmy TO razem! na Placu Defilad

  Plac Defilad
  Warszawa, ul. Pl. Defilad/1, +48 22 620 21 02

  16:00 Niedziela, 2 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Cafe Kulturalna i INSTYTUT KULTUROZNAWSTWA Uniwersytetu SWPS zapraszają na cykl spotkań „Zróbmy TO razem!”, podejmujących tematykę aktywności grupowych i koegzystencji w miastach.

  Część I: REKREACJE (2.08.2015, początek: godz. 16.00) poświęcimy zagadnieniu czasu wolnego, wypoczynku, rekreacji, szeroko pojętego aktywizmu i działań miejskich. Spotkanie rozpoczniemy od debaty, podczas której porozmawiamy między innymi o możliwych formach i praktykach odpoczywania w mieście, animacji życia miejskiego oraz ogródkach działkowych. Wezmą w niej udział Kasia Sawko (Wióry lecą, animatorka kultury, działaczka miejska), Anna Szczeblewska (Uniwersytet SWPS, kulturoznawczyni, działkowiczka), Kuba Gronczewski (Stowarzyszenie Ochota na Wolny Czas, działacz miejski) i Mirosław Filiciak (Uniwersytet SWPS, kulturoznawca, medioznawca). Po dyskusji zaprosimy wszystkich do wspólnej gry w dwa ognie, klasy, kometkę i inne zabawy sportowe. Przyjdźcie 2. sierpnia na Plac Defilad i weźcie udział w REKREACJACH w samym centrum Warszawy.


  „Zróbmy TO razem!”

  „Zróbmy TO razem!” to wspólna inicjatywa Cafe Kulturalna i Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS. W odróżnieniu od akcji typu „Do It Yourself!” („Zrób to sam!”), chcielibyśmy stworzyć przestrzeń ułatwiającą podejmowanie grupowych działań, w której moglibyśmy zabierać głos w sprawie istotnych kwestii społecznych, budując wzajemną nić porozumienia pomiędzy światem akademii i zabawy, teorii i praktyki, niezaangażowanych i działaczy, starszych i młodszych, zainteresowanych i przechodniów, ludzi i zwierząt... Podczas kolejnych spotkań zastanowimy się więc nad problematyką czasu wolnego i wypoczynku, miasta wielogatunkowego, dialogu między pokoleniami oraz jedzenia, zapraszając nie tylko do czynnego udziału w debatach, ale też do uczestniczenia w rozmaitych grach zespołowych, plenerowych aktywnościach i wspólnej integracji. Spotkajmy się wszyscy na Placu Defilad w wybrane sierpniowe i wrześniowe niedziele.

  Część I: REKREACJE – 2.08.2015
  Część II: KOHABITACJE – 16.08.2015
  Część III: GENERACJE – 23.08.2015
  Cześć IV: FERMENTACJE – 13.09.2015

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie