Wybierz region

Wybierz miasto

  Najntisy. Kinoteka na Placu Defilad "Idol"

  Plac Defilad
  Warszawa, ul. Pl. Defilad/1, +48 22 620 21 02

  21:30 Od 13.07.2017 do 14.07.2017

  • Wstęp wolny

  W ostatnim czasie coraz częściej w nostalgicznych narracjach, miejsce lat 70. i 80 zaczęły zajmować lata 90. Nie ulega wątpliwości, że dekada ta, to czas niezwykły – z całym swoim kiczem, chałupniczym banałem i eklektyzmem.
  Na chodniki wylewa się muzyka – w zaimprowizowanych straganach sprzedaje się kasety, nieopanowanie rośnie liczba odtwarzaczy wideo, a swój złoty okres przeżywają wypożyczalnie filmów. W publikacjach pojawia się z kolei nowy, agresywny język promocji.

  Właśnie dlatego barStudio, Plac Defilad, Kinoteka PKiN oraz Solopan Polska zapraszają na sentymentalną podróż do kina lat 90. Pokażemy filmy, które bez dwóch zdań są dziś klasykami kina. Będzie różnorodnie, eklektycznie, dokładnie tak jak wyglądała, i jak ją pamiętamy, ostatnia dekada XX wieku.

  13.07 – Idol (reż. Todd Haynes)
  Nominowany do Oscara i uhonorowany nagrodą BAFTA kultowy film Todda Haynesa z Jonathanem Rhys Meyersem w roli głównej. Zachwycająca wizualnie i muzycznie fikcyjna biografia biseksualnej gwiazdy glamrocka. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 70.: Moda na glam rock opanowała cały świat, rzucając wyzwanie wszystkiemu, co dotąd znane - szokując strojem, zachowaniem i przede wszystkim muzyką.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ