Wybierz region

Wybierz miasto

  Nordic Noir dyskusje i pokazy filmów

  Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
  Warszawa, ul. Wałbrzyska/3/5, +48 22 380 49 00

  16:45 - 19:30 Piątek, 20 maja

  • Wstęp wolny

  Cały świat próbuje zrozumieć (i powtórzyć) fenomen Nordic Noir – skandynawskich kryminałów, które podbiły najpierw światowy rynek literacki, a zaraz potem telewizję. Jakie składniki – poza strugami deszczu, swetrami w romby i detektywami z neurozą – okazały się niezbędne w nordyckim przepisie na sukces?

  16:45–17:30 STUDIUM PRZYPADKU NORDIC NOIR

  W dyskusji wezmą udział:

  Maciej Kubicki
  Producent kreatywny, story edytor i prowadzący zespoły scenariuszowe wielu seriali telewizyjnych, między innymi Paktu – serialu będącego polską wersją norweskiego Mammon.

  Anna Nagler
  Script Development Executive HBO Polska, producentka seriali telewizyjnych, między innymi wyprodukowanych przez HBO seriali Wataha i Pakt.

  Christian Wikander
  Scenarzysta i producent telewizyjny, odpowiedzialny między innymi za ikoniczny dla gatunku Nordic Noir serial Most nad Sundem oraz Prawdziwych, kierownik redakcji fikcji w SVT

  Agnieszka Kruk Moderator
  Scenarzystka, wykładowczyni scenariopisarstwa, autorka programów nauczania scenarzystów i jedyny w Polsce certyfikowany script coach.

  POKAZY FILMOW od 17:30.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ