Wybierz region

Wybierz miasto

  Palec w oku. Sztuka Bruce'a Naumana” - wykład dr Ewy Bobrowskiej Spotkanie z cyklu „Sztuka i filozofia

  Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie
  Warszawa, ul. Pl. Małachowskiego/3, +48 22 556 96 00

  17:00 Środa, 18 maja

  • Wstęp wolny

  sala multimedialna (wejśćie od ul. Burschego)
  wstęp wolny
  Wykład dr Ewy Bobrowskiej będzie dotyczył filozoficznej problematyki widzenia oraz jego granic. Czy patrząc na dzieło sztuki równie istotne, jak to, co możemy w nim zobaczyć, nie jest również to, czego nie dostrzegamy, a nawet to, czego nigdy nie ujrzymy? Jak opisać tę „ślepą plamkę” wpisaną w doświadczenie wizualne dzieła? Filozoficzne ujęcie tej problematyki pozwala zauważyć nowe aspekty sztuki Bruce'a Naumana, zwłaszcza w kontekście jego słynnego tekstu zatytułowanego Notes and Projects (Arforum 9 z grudnia 1970 roku). Pozwala również spojrzeć z nowej perspektywy na rozwój sztuki konceptualnej ostatnich 40 lat.
  Ewa Bobrowska jest filozofką i artystką wizualną; ukończyła studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom u prof. Mieczysława Wasilewskiego, 2004), studia anglistyczne na Uniwersytecie Warszawskim (2002) i obroniła rozprawę doktorską w Instytucie Filozofii UW (2012), wyróżnioną w konkursie im. Stefana Morawskiego. Obecnie jest asystentką prof. Krzysztofa Wodiczki i wykłada na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Wydała książkę Parateoria. Kalifornijska Szkoła z Irvine, (Nowa Humanistyka IBL, Warszawa 2013).
  Sztuka i filozofia to cykl wykładów i seminariów organizowanych we współpracy z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzenie: dr Monika Murawska, dr Mateusz Salwa, dr Piotr Schollenberger
  Terminy pozostałych wykładów: środy godz. 17
  1.06; 8.06

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ